Krulli kvartal

Olles Marialt ja Juhanilt ärgitust saanud, läheme kondama Krulli kvartalisse, mis on ometi ammu kavas olnud.
Jalg kannab juba hästi ja hakkan ennast sellest täielikust mentaalsest lömm-olekust tasapisi istukile ajama. Omamoodi irooniline on see karantiin karantiinis, oma väike liikumispiirang üldiste liikumispiirangute lõpus.
Suund rõdult paistva maja taha, mis kannab pealkirja ”nothing but love”. Seal asub viinatootmise aparatuuriga oma äri alustanud Franz Krulli masinatehas, mis on rajatud aastal 1899, hilisem J. Lauristini nimeline Tallinna masinatehas. Nõukogude päevil kogus tehas tuntust õhkjahutite tootjana. Franz Krull Järgmine on maetud maatasa tehtud Kopli kalmistule.
Varemetes leidub hakatuseks hoogsalt prügi, mis kõik pole sugugi tuule toodud või arhitektuurimälestist nautlevate kodanike maha poetatud. Kaasaegsed kunstnikud on käinud ja teinud. Jänes silkab ringi. Huvitav, kas tegemist on erakuga või on tal ka perekond? Pesakond. Siin ja seal leidub mõnusaid istumisnurgakesi. Hoonete vahel seisab ärapruugitud autosid. Suurest suletud hoonest kostab 90ndate muusikat. Jälgime metsvinti ja kimalast. Päike lõõskab.
Kui oleme ringkäigu lõpetanud ja kõik üles pildistanud, istume burksi ja hipsteriõllega rõdul, naudime vaadet ja Tallinna kevadet. Nüüd me teame, mis on järgmise maja taga.
Eelmine
öö eesliinil
Järgmine
Järvselja

Lisa kommentaar

Email again: