kõik muutub

Birmas arenevad asjad vaikselt halvemaks.
Järjest on reisikavast välja langenud Putao põhjas Kachini osariigis, kus budistidest bamarid ja kristlastest katšinid karvupidi koos on, ja Mrauk U Rakhine osariigis, kus budistid ja moslemid on hoolega ametis teineteise majade põletamisega. Turistidele Putaosse lendamise lubade väljastamine lõpetati eelmisel nädalal ja Sittwest/Mrauk Ust paluti turistidel ja abiorganisatsioonide töötajatel lahkuda.
Mitmed teed on välismaalastele liiklemiseks keelatud, praktiliselt kõik piirialad, kuhu on üldse lubatud minna, nõuavad eriluba. Hotelle, millel on litsents välismaalaste majutamiseks, on üldiselt vaid suuremates asulates. Tavainimese juures turist ööbida ei või, kuigi ööbimisvõimaluste laiendamine võiks leevendada toimetulekuprobleeme nii mõneski piirkonnas, näiteks Bogalays, mida eriti valusalt tabas tsüklon Nargis aastal 2008.
Olemasolevate majutuskohtade hinnad on laes, osad neist on broneeritud kuni märtsikuuni. Suletud piirkondade lisandumise tõttu kanaliseeruvad turistid "suurde nelja": Yangon, Bagan, Mandalay ja Inle järv.
Kõigest hoolimata on minekuplaan jõus, sest Birmas on ilusaid kohti küll. Kanaliseerumast ma siiski keeldun.
Eelmine
hilja või vara?
Järgmine
Tallinn-Frankfurt

Lisa kommentaar

Email again: