Yangon-Bangkok-Frankfurt-Tallinn

Hommikusöögilauda prantsatab rahulolematu sakslanna, kes reisib üksi, kuigi talle üksi reisida ei meeldi.
On hämmastunud, kui raske on broneerida ööbimiskohta Baganis ega oma mingit kindlat ettekujutust, kuidas ta veedab järgmised kaks nädalat. On olnud juba nädala rannas ja ennast kenasti punaseks kõrvetanud. Soovitame tal minna mägedesse, seal pole teisi turiste ja voodikoha leidmisega probleeme ei teki.
Myanmari liidu loomise aastapäeva puhul ei ole lennujaama viiv tee (veel) paraadiks kinni ja jõuame kohale veerand tunniga hotellis lubatud kolmveerandi asemel. 12.02.1947 kirjutati alla Panglongi lepingule, milles enamus Birma vähemusrahvaid nõustus bamaritega ühise riigiga.
Passikontrollist saadetakse meid immigration office'sse. See on nurga taga. Paar indialast ja sakslast juba sabatab, passi lüüakse tempel „stay extended", kasseeritakse üks pilt ja 21 dollarit.
Püüame ära kulutada kogu järelejäänud raha. Poode on hulgim, ka raamatuid turustavaid.
Mõned Birma lühijutud hiljem kerkivad lennukirattad maast lahti.

Bangkok
Raamatupood, mocha frappe, internet, maitsetu riis.
Tai kuningriigi seadused nõuavad interneti kasutamiseks registreerumist. Univormistatud noormees, kes paroole jagab, ei vaata, mida registeerimislehele kirjutatakse. Saan suure vaevaga jagu kiusatusest kirjutada „Hunt Kriimsilm from Stombia“.
Vaja on maha lüüa seitse tundi.

Lendame üle Varanasi ja üks lennuk lendab üle meie.
Paljud lendajad vaatavad sama filmi, mida mina sinnalennul – Hinglish-Vinglish. Südamlik lugu hindu naisest, kes läheb üksi New Yorki, õpib kolme nädalaga selgeks inglise keele, tõestab oma perekonnale, et ta polegi lollike ja tõrjub tagasi prantsuse meesterahva võrgutuskatse.
Läbiotsimine Frankfurdis on üle pika aja põhjalik ja reeglitele vastav. Ja Birma veini import Euroopa Liitu osutub oodatust keerulisemaks. Välis-EL-i lennujaamast ostetud kraam ei tohi käsipagasis olla. Aega on piisavalt, et kontrollida, kas lisapagasit saab ära anda tasuta, nagu väidab läbivalgustamisemees, või mitte, nagu väidab esimene küsitletud Lufthansanaine. Pakin ringi, Külli kaob pooleks tunniks vetsu. Kiletamine maksab 8,50 €, lisapagas üleliigse vedeliku tõttu on tasuta.
Lennujaama on ilmunud suurema valikuga raamatupood ja Aasia toidukoha ainus Aasiast pärit toode on vaevalise saksa keelega asiaadist müüja. 

Tallinnas on lumi maas.
Eelmine
viimnepäev

Lisa kommentaar

Email again: