Tallinn-Tihuse

Start keset tööpäeva, et jõuda poole kahesele praamile.
Auto jääb Urmase juhiste järgi Konsumi parklasse. Sadamapoe juures müüb sõdurimütsiga poiss mustikaid. Mustikad on pärit Tuudi rabast. Ise korjas. Võtan kaks karpi. Ei tea, milleks see hea võib olla.
Praamid väljuvad segastel aegadel, aga jooksen pardal kohe ELFi inimestega kokku. Vabanen osavalt oma kotist, et seejärel kotti vedava auto ees käed taskus maale jalutada. Selgub, et selles pisikeses punases autos, mis mul enne Virtsut sabas tolknes, kulgevad Maris, Sander ja üks jalgratas. Ja pärast mõningast pusimist ka mina. Autosid ei pidanudki Virtsu jätma.
Kuna Keskkonnaamet ei luba meil laiul lõket teha, ööbime Tihuse talu õuel. On kemmerg, dušš, köök ja palju kärbseid.
Esimesel päeval tööd ei tehta. Käiakse Üügu pangal (kas võib olla, et sealsetes kivipragudes kasvab rohe-raunjalg?) ja Nõmmküla all ujumas.
Tutvumisring. Talgujuht on Elo, kes on tegelikult talgukorraldaja ehk teiste talgujuhtide juht. Mihkel on saemees ja kaitseliitlane. Saemees Vallo on politseinik ja eskordib kõige staažikamat talgulist Keirot, kes on … alaealine. Ma ei saa kunagi aru, kui vanad on lapsed. Kristina õpib arstiks, Kulla eesti keelt, Maarja statistikat ja Maris bioloogiat. Maris on spetsialiseerunud laiutalgutele. Tiina on kunstiõpetaja ja Kulla ema. Sander töötab arvutitega ja Mirko ilmselt teeb ka midagi, aga saab siis kõik kohe meelde jääda. On käinud Indias.
Järgmine
esimene päev Võilaiul

Lisa kommentaar

Email again: