Kuninganna Marie org

Hommik on endiselt tuuline ja esialgu plaan ainult süüa hommikusööki.

Siggi tutvustab purjetamise kolme põhireeglit: mast peab osutama üles, põhi ei tohi puudutada maad ja vesi peab olema väljaspool. Lihtne.
Tuleme oma harufjordist välja ja liigume laiemat lahte pidi sisemaa suunas. Kahest küljest kerkivad tumedad läikivad kolmnurksed mäed nagu koridor. Jupid liustikku, jupid rohelist. Jõuame kurvini ja tuul lükkab laeva viltu. Lõunasöögi ettevalmistamisele see hästi ei mõju, kapten kaotab osa lauahõbedat.
Piisavalt nõusid suudetakse siiski säilitada ning pärast suppi ja pitsat teeme kiire käigu mäe otsa. Kummipaadis pritsib vesi üle parda ja mäe otsas tahab tuul jalad alt puhuda. Arktikal peksab miski vastu masti, mis kõlab nagu kirikukell. Tohutus koguses kukemarju, veidi vähem mustikaid. Tallume marjadel. Maapinda katavad samblad ja jägalad koos hõreda lillestikuga. Korraks tuleb päike välja ja tuulevarjus on pehmel mättal mõnus lesida. Brita kaotab ja leiab telefoni. Mere kohal punub tuul vett sammasteks.
Hoolimata tänasest vähesest kehalisest koormusest kaovad laualt kärmelt kõik küpsised. Lauri toodab järjekordse traditsioonilise soome roa. Traditsioonilised soomlased oleks tõenäoliselt üllatunud. Hoolimata oma kõigest 21 eluaastast suudab Lauri kontrollida nii laeva, kööki kui ka karja turiste.
Nansen jõuab oma kambaga elusalt koju. Alustan uue raamatuga kapteni raamatukogust.
Veiga kasutab pilti lumistele mäetippudele langevast päikesepaistest, et laua ümber lobisevat kampa saata padinal kaameratega laevatekile ja saada ruumi laua katmiseks.
Keerleme ankru küljes, sest tuul puhub igast suunast. Tuul tekib kui külm õhumass keskmaa jää kohalt kahele poole alla vajub. Paar korda kostab keset õhtusööki käsklus klaasidest kinni hoida. Väidetavalt paistab katuseaknast horisont. Sakilise maapinna tõttu on horisont ka muidugi tublisti kõrgemal kui tavaliselt.
Lasen ajaviiteks professionaalil oma pilte arvustada. Enamjaolt kõlab kommentaar, et see kena foto, mida professionaal ka oma piltide kohta kasutab ja mis ei ole eriti õpetlik, aga pudeneb ka paar asjalikku näpunäidet.
Ilmaprognoosiga on keeruline, sest siinkandis ei ole kedagi, kelle jaoks täpset kohalikku ennustust kokku panna. Tänase asukoha kirjeldamiseks saab teada, et õnnetuse puhul tuleks helikopter Islandilt, sest kõige lähemal kohalikul kopteril ei ole piisavalt suurt paaki, et jätkuks kütust edasi-tagasi lendamiseks.

Eelmine
Halvdansi fjord
Järgmine
Kuninganna Marie org-Vend Om

Lisa kommentaar

Email again: