ring täis

Une vahele näen, et akna taha on tekkinud roheline laineline Soome maastik tumesinise pilve all.
Ivalos on peatus, ring on täis.
Juht vahetub ja selgitab enne bussis olevatele saksa turistidele, mis toimub. Kuna mina esinesin soomlasena, siis minu suhtes erikohtlemist pole.
Algatuseks katsume koos ühe vanaprouaga jõudu pagasi hoiukappidega. Uks ei sulgu, raha kukub välja. Ajan kohale vanamehe, kes eemaldab lukusüdame, seest kukuvad välja üheeurosed. Tohib panna ainult kaheeurost.
Jalutan keskusse, sooviga leida koht, kus saaks süüa, kohvi ja elektrit. Coffee Houses saab. Sean üles reisikontori, läpakas laadima, fotokast pilte tõmbama, internetti. Rong läheb alles pärast kuut.

Rongis on öösel jube külm. Meie vagunis küte ei tööta. Vagunisaatja kutsub küll igas peatuses üles inimesi teise vagunisse kolima, kuid vähesed unised järgivad seda nõuannet. Selle asemel keeratakse ennast veel rohkem rulli ja püütakse edasi magada.
Kella nelja paiku hakkab Soome aurama. Iga järve all oleks nagu suur podisev katel, mis paksu aurupilve üles ajab. Taevas on selge, tuleb ilus ilm.
Enamus Helsingi söömakohti on poole kaheksa ajal veel kinni. Turu lähedal esplanaadi otsas on õnneks avatud putka ja plastlinadega lauad. Saab kohvi, soolast pirukat ja kroissanti. Päike paistab, turg pakib ennast lahti. Tüdruk toiduputkast käib ja toob turult karbi maasikaid ning asub neid siis koogivaagna kaunistuseks sättima.
Sadamas joovad kalevipojad juba õlut.
Eelmine
linnud ja Euroopa lõpp

Lisa kommentaar

Email again: