Kaza - Kibber

Sedapuhku pole öösel norskamist ega koeri, ainult ritsikas ja jõe pahin.
Takso tuleb pool tundi lubatust varem ja India disko saatel tolmutame Kibberi suunas.
Vahepeatus Kyi kloostris, ka siin on peatunud dalai laama. Templis peavad kolm munka vilede ja kellade saatel palvust. Saabuvad ukrainlased. Ronime katusele, naudime vaadet, vaatame Maitreiya kuju.
Kibberis jääme pidama esimese külalistemaja juurde, terrassile on sisse seatud istumisnurk ja kolmeöölise ööbimissoovi peale kukub toa hind 700-lt ruupialt 500 peale. Anname oma taksojuhi üle Kazasse sõita soovivatele iisraellastele.
Tee terrassil, super vaade, soe tuul. Terrassi ääre all parandatakse traktorit. Tumedanahalised töölised tassivad vaevaliselt mingeid kotte mäest üles. Üksikud päikeselaigud küla taga mäenõlval. Rohekas-pruunide mägede vahelt paistab üksik lumine tipp. Kõrgus on 4205 meetrit. This is the end of the road. India väidetavalt kõrgeim motoriseeritud ja elektrifitseeritud küla. Elektriga on küll kehvasti. Ja ka telefonilevi ei ole. Lehi reisibüroo informeerimine meie peatuskohast on veidi keeruline. Ilmneb, et elame küll internetiga samas majas, kuid sel aastal pole külaliste vähesuse tõttu internetti sisse lastud lülitada, järgmisel aastal tuleb.
Uitame küla teise otsa, astume sisse viimasesse majja, kus pererahvas laua ümber istub, ja nõuame süüa. Saame igasugu värki, lebaskleme patjadel ja laseme heamaitsta.
Esimene raamat saab läbi, ronin põldude vahelt mäe otsa, kus on kõva tuul ja tore vaatepilt. Mäge asustavad sisalikud, sipelgad ja kibuvits. Vahepeal olla külalistemajas käinud elekter. Õhtul üritab terve kari noormehi Lehiga ühendust saada, aga tagajärjetult. Hommikuks lubatakse sooja vett keeta.
Eelmine
Tabo - Kaza
Järgmine
aklimatt, 1. osa

Lisa kommentaar

Email again: