esimene päev merel

Hommikul teatatakse, et väljas on jää.
Ongi. Enne õueminekut saan aru, et eile kraanikausi juures väljamõeldud asend pole midagi muud kui "iras". Võitluskunstist lõpuks midagi kasu ka.
Vaatan veidi jääd, mida on üksikute pankade jagu. Tuleb Gröönimaalt. Meri on rahulik, tuul jäine. Hommikusöögilaua teises otsas kõigub sakslane lainete taktis ühest lauaservast teise.
Kuna ametlikku äratust ega päevakava ei ole, vaid kõik võivad teha, mis tahavad, siis jääb hommikusöögikraam lõunani lauale ja kogu aeg saab peale süüa. Kõik teevadki, mis tahavad ja pendeldavad söömise, magamise, lugemise, jutu rääkimise ja väljas kõõlumise vahel. Väljas on tegelikult parem olla kui sees, sest siis saab aju aru, miks kõigub. Sees ütlevad silmad, et on otse, ja tasakaalumeel, et ei ole, ja lõpuks on mul tunne, et aju loksub mööda kolpa ringi. Magamine aitab ka.
Lõunasöögil tekitavad elevust hetked, mil pastapott minu ja Rolfi suunas sööstab.
Alustan Siggi soovitusel laevas leiduvat islandikeelset raamatut taevast ja põrgust, saan üllatavalt palju aru ja tülitan islandlasi tundmatute sõnade tähenduse järgi pärimisega. Õhtul püüab Magnús ehk Maggi mulle slängisõnu õpetada ja Vidar itsitab, et poolmehhiklane õpetab eestlasele islandi keelt. Meri on sulatinakarva.
Eelmine
veel ja veel
Järgmine
teine päev merel

Lisa kommentaar

Email again: