saabumine

Tähelepanekuid laeval.
Palju pappi ja ruttu. Kui kõrvuti on papptopsid ja päristassid, valib 90% inimestest papptopsi. Need puuduvad kümme protsenti olime meie Kallega. Tõelised pidurid majanduskasvu teel. Igaks juhuks põlevad kõik laetuled, et olla valmis, kui päike peaks ootamatult pilve taha pugema. Aga päikesel pole parasjagu ühtegi pilve, mille taha pugeda.
Tähelepanekuid ühistranspordis. Trammiga valgusfoori taga seismist võib vaadata kui liikumist umbes samal kiirusel nagu Island kolmeks tükiks praguneb. Rong seevastu sõidab kuni 101 km/h.
Tähelepanekuid Vantaal. Kui hajameelselt ringi vahtima jääd, võib oma pagasit ümber korraldav kaasreisija sulle kotti susata oma pluusi. Või püütakse sulle müüa õlle asemel siidrit. Kempsus pole paberit. Soome hakkab alla käima.
Tähelepanekuid lennult. Kuigi lend kestab kolm ja pool tundi, maandume juba 35 minutit pärast õhtutõusu.
Kuuendat korda Islandil. Kaks korda märtsis, kaks korda juunis ja kaks korda kaaslasega. Eelmine kord oli kaaslaseks Rav4, seekord Kalle.
Oleme omale rentinud traktorimõõtu sõiduvahendi, mida mul tuleb sõita lähimast külast ära tooma. Üks esituli ei põle.
Päike kuldab üle kogu sammalmaastiku. Sisemaa suunal on tumesinised pilved mitmes kihis ja nende vahele unustatud jupp vikerkaart. Palju avarust miniatuursete hobustega. Teenindajad suuremates turistide kogunemispunktides ei ole endiselt islandi keelt ära õppinud.
Õhtuks jõuame Húsafelli, mis on juba ammustest aegadest olnud toidu ja majutuse oaas põhjapoole suunduvatele reisijatele. Vahvlivanamehe öömaja oli paraku täis ja teda seega seekord ei näidata.
Järgmine
Ok

Lisa kommentaar

Email again: