Akranesist Húsafellisse

Ringikolimise päev.
Hallikassinised pilved halli taeva taustal, all sinised mäed.
Deildartunguhver ei ole ennast veel ammendanud. Selle kõrval ja üksiti tänasel teel on Krauma-nimeline spaa. Olen esimesena ukse taga ja seega on kogu luksuslik sisekujundus mõneks ajaks ainult minu päralt. Sise- ja väliskujunduse eest siin peamiselt makstaksegi. Vedelen tükk aega kuumas vees ja vaatan vihmapiiskade jälgi, mille ümbermõõdu ja diameetri suhe on alati sama.
Húsafell on koht kunagisel Reykjavikki suunduval kaubateel ja üksiti endise Ok-liustiku kõrval. Liustikuga ei ole enam ok.
Külalistemaja nimi on „vana talu“ ja see ehitati külalistemajaks juba aastal 1910. Praegune peremees ostis selle kümme aastat tagasi pangakrahhi ajal. Asub mulle kohe vahvleid küpsetama ja kohvi keetma. Vaatame ära kõik pildid, mis tema sõprade FB lehel Hornstrandirist on. Samuti vaatame üle kõik vanad asjad, mis majas on. Ja lappame läbi hulga pildiraamatuid. Õhtusöök peenes restoranis proseccoga jääb ära, sest peremees asub külalistele suppi keetma. Saabuvad üks hiinlane ja üks prantslane. Prantslane veedab vaba aja mägedes joostes ja hiinlane ei suuda uskuda, et inimestel võiks olla midagi kliimamuutuse ja muude keskkonnamõjudega tegemist.
Eelmine
vihmapüha
Järgmine
Ok

Lisa kommentaar

Email again: