Päike ja kaljumaalingud

Hommikusööki pakutakse pitslinade ja vaasidesse sätitud kimpudega tubades.
Lauale on kuhjatud kõikvõimalikku hommikusöögikraami, millest me enamust maitsta ei jaksagi. Teisi külalisi täna pole. Saame teada, et Silver Sepp on siin tihe külaline. Akna taga ladistab sadada.
Kui oleme oma kolad kokku korjanud, on sadu läbi. Jätame vahele Häähninmäe vaatetorni, kuhu kahtlasemat otseteed pidi sõidaks tund aega, tagasi teist sama palju. Vaade on sealt kahtlemata hea, aga kas selle pärast ikka tasub kaks tundi rähelda. Meil on veel mägesid reisiplaanis. Uuesti kiirtee suunas vändates saan ühel laskumisel ette 47 km/h. 14 kraadi asemel on juba 14,3. Võib dressipluusi ära võtta.
Lühike jupp kiirteed, siis põgeneme kruusale. Päikest hakkab välja tulema. Tee on niiske, kahel pool tihe mets. Edasi tuleb rohkem maju ja rohkem heinamaid ja rohkem päikest. Tee kõrvalt läheb lendu kaks suurt halli kurge. Leiame vibreeriva teelõigu ja tees suure augu. Oluline on keelt mitte hammaste vahele unustada.
Saraavesi kaldal peab olema 7000 aastat vanu kaljujoonistusi. Internet ütleb, et neid vaadatakse paadist, aga saab ka tähistamata rada pidi teiselt kaldalt. Läheme teiselt kaldalt. Üsna huupi valitud teeotsas algab jalgrada ja puu najale on toetatud käsitsi kirjutatud silt, mis kinnitab, et huupi oli õige. Pisut koos sääskedega kuuskedes pugemist, siis hele männimets suurte kividega. Tallutud radu läheb siia ja sinna. Laskume allapoole ja leiame mõne aja pärast seinale joonistatud kammi koos sildiga, et muistis on seaduse kaitse all. Aga peab olema põder. Turnime nii kaugele, kui pääseb. Põtra pole. Tagasi teel leiame sama sildi juurest. Oli põdrapimedus. Sealsamas on ka mingi sinka-vonka ja veel punakaid plekke ühes ja teises kohas. Peamine lõbustus on aga tuuline ja seega sääsevaba piknikukoht vaatega järvele ja Laukaa kirikutornile. All läheneb kanuu. Tagasiteel leiame metsa alt leselehti ja harakkuljuseid. Neelan mingi putuka, keda maitse järgi määrata ei õnnestu.
Järgmine peatus Lievestuore. Seal elavad Mari vanemad. Kirkkonieme laavu, mis oli algselt ööbimiskohaks valitud, on ootamatult kaotanud ühenduse maismaaga. Vahetult enne Lievestuoret sajab paar piiska. Lubati 0,8 mm tunnis.
Ööbime mingit sorti kirikus ja õhtusöögi kohal ripub korraldus, et kiidetagu jumalat.
Rattasõitu 70 km.
Eelmine
Vihm ja vanapagan
Järgmine
Tuul ja sai

Kommentaarid

  • kylliki.alekand@gmail.com  •  17. juuni 2024
    Et see Soome on miski mägine maa vä`? Pitsilised härrastemajad on kenad!

Lisa kommentaar

Email again: