Volta varemed

Naabermajad on meid juba tükk aega intrigeerinud.
Need koosnevad suures osas varemetest, aga sellest hoolimata toimub seal vaikne tegevus. Sildid viitavad teenuste osutamisele. Uste ees pargivad autod. Osadel autodel, tõsi küll, puudub mõni vajalik jubin, näiteks rattad.
Enamus esimese korruse aknaid on kaetud plagudega, mis lubavad ilusat elu. Sealt, kus ilusat elu ei lubata, saab sisse ronida. Aken on piisavalt madalal, et oleks ka mugav prügi tuppa loopida. Diivaneid, aknaklaasi, pudeleid, kohvitopse, mitu komplekti rehve. Toas kasvavad puud. Kõrgemad puud sellel poolel, kus laepaneelid puudu on. Teisel pool kiduramad. Trepikoda on kaunistatud seinamaalingute ja elutarkustega. Vaated nurgatoa suurtest kaarakendest on vägevad, päike paistab sisse. Siin kannataks elada küll. Kui poleks neid auke põrandas ja laes.
Teisal on säilinud osa tööstusotstarbelisest sisustusest. Mingid vintsid ja relsid, valvuriputka. Lagunenud müüris on uks tugeva taba ja ähvardustega. Ukse ette ei tohi parkida.
Teisele poole varemeid on ettevõtlikumad kohalikud elanikud rajanud võssa istumisnurga, kasutades tugitoolideks Selverist laenatud kärusid. Looming, looming igal pool.
Pildid on kõik Kalle tehtud. Telefoniga.
Eelmine
Halliste jõgi
Järgmine
Paljassaare ja Kopli poolsaar

Kommentaarid

  • Kylli  •  30. märts 2020
    Kui ilusad kaaraknad!

Lisa kommentaar

Email again: