Gran Paradiso

Üritan hommikul Thomast õpetada kesklinna vältima, kuid üsna tulutult.
Linnast väljas kaotab ta osad mägiteed üldse käest ja teatab ainult abitult "route recalculation, route recalculation". Nojah, näha ka, et teed on uued, aga gps-i kaardi järgi sõidame vahepeal jões.
Gran Paradiso park on Itaalia vanim rahvuspark ja Gran Paradiso mäetipp kõrguselt Alpide seitsmes. Murrame välja Ronco Canavese külani ja ronime sealt mööda mäge, kohates ühte elus ja kahte väljasurnud küla. Cernisio, Servino ja Fontana. Viimases on ka kaks püssidega meest. Nende eest pagedes otsustab fotoka päikesevarjuk kasutada otseteed, jääb aga õnneks rohututi taha kinni ja ma saan ta kätte. Külli küll arvab millegipärast, et kukun kohe kuristikku. Püssidega mehed on meile järgi jõudes siiski sõbralikud, küsivad, kas oleme turistid, kuidas selle raja leidsime ja hoiatavad läheneva vihmapilve eest.
Külad on maalilised, kui kohe-kohe ümberkukkuvad majad ja räige sõnnikuhais välja arvata. Mõnes majas tundub ka eluvaim sees olevat, aga elanikke pole kusagil näha. Suvel on võibolla pisut ergem olemine, kuigi rada, mida mööda tulime, on ainus ligipääs.
Ilm pilves ja mäetipud sudus.
Eelmine
linn
Järgmine
Milanosse

Lisa kommentaar

Email again: