puhkepäev

Magame kaua, sööme vinged võileivad ja läheme tutvuma kohalike vaatamisväärsustega.
Alustame Neeruti mõisast, mille juugendstiilis peahoone on ilusti restaureeritud ja piiratud musta ehitustaraga. Tagant tiigi poolt näeb maja siiski ära.
Mädapea punastest tellistest mõisa taga on Mädapea tammik. Tammikusse sissepääsu otsides satume kõigepealt lagunenud laudale. Mõistatame ümarate seintega ruumide otstarbe üle, loeme vanu lehti. Maja taga paistab olema veiste massihaud.
Tammik on altpoolt ühtlaselt kaetud valgete ülastega. Osa vanu jändrikke puid on murdunud ja jäetud rähnidele tegutsemiseks. Ületame mõned kraavid, leiame suure kera okastraati, pähklihoidla ja roosa tüvega kaski. Lisaks punarinnale ja puukoristajale elab siin imeliku piiksuga lind. Jalutame tammikus risti ja põiki, pildistame kõik üles.
Lõpetuseks sööme Kadrina tanklas retroburksi. Retro tähendab seda, et sööja on kõrvade ja otsaesiseni kastmega koos. Halastusest on burks pakitud kiletaskusse, mis tuletab meelde, et 90ndatel hakkas poole söömise pealt sõrmede vahelt kastet pükstele ja rinnaesisele tilkuma.
Edasi tuleb teha raskeid otsuseid.
GPS ei ütle midagi.
Eelmine
Tõõrakõrve-Eesjärve
Järgmine
sundpaus

Kommentaarid

  • Olavs  •  2. mai 2020
    Kas ongi raske. Tuleb tähistuse järgi minna, suunaga lõuna poole. Kohati pidi Alar Siku jutu järgi kehv käia.Raiesmikud ja libedus. Ise jalgrattaga mägedesse ei roniks. Pärast Mardihansut on tee tavaline, rohkem küll kruusateed. Enne raketibaasi on mingi metsarada. Porkuni on ka kena.

Lisa kommentaar

Email again: