sõit põhja

Lumevalgus.
See on esimene asi rongist väljudes. Kuigi ilm on pilves, on lumi nii valge, et silmad hakkavad kohe vett jooksma. Kõik on neil siin Soomes ka parem, isegi lumi on valgem.
Oleme Kolaris, Soome kõige põhjapoolsemas raudteejaamas. Millegipärast on mul tunne nagu peaks siin millegagi kokku põrkama. Inimesed vantsivad piki raudteed suunas, kuhu osutav nool lubab autovaguneid. Vagunid autodega on küll veel meie selja taga, nagu Kalle väsimatult kinnitab, aga ega ilma estakaadita neid vagunist kätte ju ei saa. Estakaad on noolega osutatud suunas. Ooteputkas kisavad lätlased. Eestlased ja soomlased on igaks juhuks vait.
Auto käes, sõidame esmalt Äkäslompolosse. Öömajja võib minna alles alates neljast ja Äkäslompolos on Evelyni ja Mattiase uus kohvik. Sööme kohvikus esmalt hommikusöögi ja siis mõne aja pärast lõuna sinna otsa. Evelyn sahmib nii palju edasi-tagasi, et ta kohv jahtub ära. Akna taga on panoraam mägedele ja suusatavatele inimestele.
Riekko-nimelisse majakesse viib tee, mida guugli kaart üldse teena ei tunnista. Majake on muidu tore, saunaga ja puha, aga riided tuleb kõik panna diivanile hunnikusse. Valmistume minema ümbrust uurima, aga jääme esmalt nõutult maja kõrvale vahtima. Puhtaks lükatud tee kõrval laiub puusani lumi. Autos on sellisteks juhtumiteks räätsad. Isegi nendega vajub inimene aeg-ajalt põlvesügavusse auku. Teeme mõned pildid karvastest mändidest ja läheme sauna.
Järgmine
jäljed lumel

Lisa kommentaar

Email again: