hääletamine

Pilv, suur pilv.
Pakime ja vantsime Ersfjordi, kust on lootust 8:18 bussile. Ersfjord jääb teisele poole mäge, sinna on ca 4 km, millest 2,2 km on tunnel. Seekord on tunnel laiem, valgem, kõnniteedega ja mööda läheb kaks autot. Ersfjordis oleme piisava ajavaruga, et manustada piknikulaua taga pirn, kolmeks saetud viimane müslibatoon ja banaanilaastud.
Hakkab sadama. Bussi pole. Läheme teele tagasi, lootuses Skalandi hääletada ja sealt millegagi edasi saada. Kohe esimene auto võtab kiiruse maha, aga selles istuv jõuluvana moodi mees teatab vabandavalt, et tal on autos ainult üks vaba iste. On jah mingi vaevaliselt liikuv pisike punn. Jõuame kuskil poolele teele kui kolmas auto peatub. Seal on sõbralik noormees, kellel on auto muusikatavaari täis. Aga lubab peale võtta kotid ja viia need kiriku juurde, kus hakkavad pulmad. Ja hiljem meile teise autoga järgi tulla. Natukese aja pärast sõidab tagasi, et öelda, et tema girlfriend tuleb meile kohe volksvageniga järgi. Jeerum.
Girlfriendiga kohtume Steinfjordis. Meie kraam on juba viidud Christiani majja, kus pakutakse dušši ja kohvi. Ja banaani. Kontrollime bussi- ja praamiaegu. "Unntatt" tähendab "väljaarvatud"... Praam Lysnesist siiski läheb. Aga mida ei lähe, see on buss sinnani. Lubatakse meid autoga ära viia. Mida veel tahta :) Praam väljub kell kolm ja sõitma peaks sinna hakkama kell kaks, mis tähendab, et meil on piisavalt aega minna Bøværi kunstinäitust vaatama. Avati eile ja meie võõrustajad peavad sinna koogi küpsetama. Jalutame jalust ära.
Näitusemajaks on muudetud endine kalurimaja. Esialgu tundub, et jalutame kellegi õue. Suure sinise salli ja kohvitassiga naine tutvustab oma miniatuurseid pilte, mis on tehtud vana Hasselbladi kaameraga ja käsitsi ilmutatud. Lahedad. Majaperemees võtab meie edasise lõbustamise oma hoole alla. Korrus kõrgemal on üleval heli- ja valguseinstallatsioon. New York ja joig. Ja siis fotod paadikuuris, vesi põranda all loksumas. http://www.krakeslott.no/ ja http://www.artijuli.no/?module=rawpage&name=artistene.
Kohvikus pakutakse kooki (šokolaadikook - kas tavaline või luksuslik?). Kohvikannu peab lae all ripuvate hulgast endale ise välja valima. Laudadel põlevad küünlad ja mängib mõnus chillimise muusika. Super.
Ilmuvad Christian ja tema tüdruksõber ning sõidame Lysnesisse. Saame üksiti lahti viinast, mis on veel kenasti lennujaama turvapakendis ja mille meie abistajad lubavad õhtusel peol ära juua.
Hõljukiga Tromsø suunas läbi väidetavalt Euroopa maaliliseima maastiku, mida küll läbi sopase ja märja klaasi hästi ei paista.
Viskame kotid hotelli ja külastame põgusalt kaubandusvõrku. Siis kõhumure ja vajalik doos internetti. Otsustame, et saapad ja sokid peavad ööbima koridoris.
Eelmine
kükid jätkuvad
Järgmine
perspektiiv

Lisa kommentaar

Email again: