saare teises otsas

Hommik on pilves ja tuuline.

Pärast hommikusööki saan teada, et minu juhiloaga ei saa Kreekas rollerit rentida. Kuigi "alati on saanud", olevat see olnud ebaseaduslik. Vaja on A-kategooria lube. Vaat sulle säh! Hiljem internet ütleb, et nii ongi. Enamus kohti kuni 50cc rollereid laenutab küll, aga kui mingi jama on, siis kindlustus seda ei kata.
Küla teisest otsast saavat auto. Auto mind ei huvita, selle nende saare võin ma jala ka läbi käia. Bussipeatusest möödudes jääb silma, et buss läheb 7 minuti pärast. Pluss mingi kreeka varuaeg. Peatuses on inglisekeelne paarike, kes küsib, kas ma olen esimest korda. Ei saa aru, kas küsimus käib Kreeka, Folegandrose või bussiga sõitmise kohta.
Lõpp-peatusest jalutan edasi, kuni asfalt ära lõpeb ja tee kruusateena alla mere suunas käänab. All on Lygaria ja Agios Giorgose rannad, vahused lained ja palju tuult. Inimesi pole, väljaarvatud üks, kes võtab suure kirka ja hakkab mulle järgi tulema. Ja kaob siis põõsastesse. On kitsi, eesleid ja lehmi. Kiviaiast ehmatan lendu parve vareseid. Ano Merias on hiljem ka kasse, kellest üks sisiseb vihaselt rohutuusti peale, mida tuul talle külge puhub. Buss tagasi läheb pooleteist tunni pärast ja selleks ajaks olen ma muidugi juba ammu Chorasse kõndinud. Tuul kakub hoolega nende vähest vegetatsiooni. Tolmu lendab, aga vähemalt pole palav.
Täna pole mitte ainult rätikud alles, vaid koristama tullakse üldse alles siis, kui olen juba duši all käinud. Koristada pole minu meelest vaja, aga luban armulikult oma prügi minema viia ja lepin homseks kokku transpordi sadamasse. Homme peaks tuult vähem olema, arvab Irene. Norrakad nii et arva. A mis norrakad ka teavad.
Loen läbi loo majast ja Palladiost. Lõputud arhitektuursed kirjeldused, aga pole nii hirmus nagu see kõlab.
"Peale rikkalikku einet, mis tekitab küsimuse, kuidas itaallased üldse pärastlõunal midagi tehtud saavad, teen jalutuskäigu."
"Majad siin on liiga uued, olemaks ilusad."
Loen läbi ka kodus poolelijäänud islandikeelse Sofðu ást mín, Andri Snær Magnasoni lühilood. Mulle on tema pikad lood rohkem meeldinud.
Tuul müdistab kogu selle aja ümber elamise ja kangutab aknaluuke.
Folegandros on täitsa elatav saar ja radade kohta on kogutud kirjeldusi siia. Paberkaarte, kus matkarajad peal, müüb www.anavasi.gr.
Olles saanud täna kaks raamatut loetud, alustan uut. Kolyma Tales ehk Kolõma lood, Varlam Shalamov. Peaks olema sobiv lugemine kommunistlikus Kreekas. Stiil on Solženitsõnist oluliselt erinev, aga paneb samamoodi seesmiselt karjuma.
Kuu teeb pilveservadest taevasse veidraid kujundeid.

Eelmine
Folegandrose rannad
Järgmine
õõnessaartele

Lisa kommentaar

Email again: