Symi-Rhodos-Ateena-Brüssel-Tallinn

Saiamüüja ringutab hommikul alles rõdul.
Mõjub pisut hirmutavalt, kui hiiglaslik Diagoras manööverdab Symi miniatuurses sadamas. Saar kaob kiirelt aegade hämusse ja maakera kumeruse taha.

Rhodese sadamas pakub rolleril vanamees tuba, aga ma lehvitan vastuseks tiibu ja kulutan aja ära hommikusöögi peale varemete keskel. Orienteerun netist pähe õpitud kaardi järgi uue turuni ja lähen bussi peale. 2,20 €, saareekskursioon on hinna sees.

Lennujaamas on iga paarisaja meetri tagant piletinäitamispunktid.
Lennukid on taeva Ateena kohal triibuliseks sodinud ja mäetipud paistavad all roosas udus, mis kõik kokku äraütlemata kena välja näeb.

Ma oleks Brüsseli lennujaamas nagu juba olnud, kuigi ma ei mäleta, et oleksin hiljuti Brüsseli kaudu kuhugi läinud.
Kuna Rhodoselt suudeti Tallinnani läkitada ainult pagas, aga mitte mind, siis saab huvitav olema. Eesti Õhk chekkis mind e-posti kaudu küll ära, aga paberit selle kohta pole.
Ostan viimase raha eest õlut. Ja juba palutaksegi mind lahkelt ilmuda väravasse. Väga personaalne teenindus.

Eesti inimesed on raamatut lugema hakanud. Need, kes raamatut ei ole, loevad ajalehte. Need, kes ka ajalehte ei loe, loevad õhtulehte.
Enne Tallinnat keeratakse tuled ära, et vasakul pool istuvad inimesed saaksid virmalisi vaadata.

Saared olid just sellised saared, kus veidi olla, jalutada randa ja tagasi. Eriti toredad rannad olid Despoti Nero Tilosel, Pachia Amos Nisyrosel ja Lapathos Symil. Mitte et ma oleks mingi kange rannainimene, aga siis on päeval mingi eesmärk, saab ujuda ja on kena koht, kus vedeleda ja raamatut lugeda.
Tilos on armas, Nisyrosel vägevad vaated, Symi toredad kohad on peamisest külast veidi kaugemal ja mitme raja algusesse jõudmine eeldab transporti või siis väga pikka matka. Nisyros ja Symi on päevakruiiside sihtkohad, mis tähendab rahvamasse sadama läheduses päeval ja tühje tänavaid õhtuti. Üksiti vaheldub ka kohalike suhtumine. Neile meeldib, kui turist kauemaks kohale jääb. Nisyrosel olid õhtusöögid kõige odavamad, Symil kõige kallimad.
Symi on kõige rahvarohkem. Saar sama suur kui Tilos, aga rahvast kolm korda rohkem. Nisyros on kolmest saarest kõige pisem, umbes pool Vormsit, inimesi veidi rohkem kui Tilosel, ca 1000 tükki.
Kreeka majandus sai nüüd ka loodetavasti parem.
Eelmine
Symi

Lisa kommentaar

Email again: