Saabumine

See on ju kuurort, nendib Priidu Tallinna lennujaamas.
Tema sõidab kultuurse inimesena biennaalile. Meie suundume tutvuma kuurorti siseelu ehk sisemaaga.
Maandumisel tuleb miskipärast silme ette Ísafjörðuri lennuväli ja pähe küsimus, kas see, et päästevest asub istme all, võiks siin mingil ebasoodsal juhtumil olla vajalik teadmine.
Kleepuv soe õhk, taevakarva meri. Taevas on hallis pilves. Mäekülgi katvad majad, kanjonite lõpus paistev sinine lapike taevast. Mõni ime, et need püstloodis seinad minema voolavad, kui nad taimed ära kakuvad.
Meie jalge all on nüüd 60 miljonit aastat vana vulkaaniline saar, mille portugallased asustasid 15. sajandil, kuigi vaieldakse selle üle, kas Skandinaavia päritolu hiired saabusid viikingite või Portugali laevadega. Madeiral sündis Cristiano Ronaldo ja abiellus Christopher Columbus. Viimane oli enne teisele mandrile minekut suhkrurookaupmees. See oli üksiti istanduseorjade algusaeg. 17. sajandist võtsid Lõuna-Ameerika istandused suhkruasja üle ja siin tuli rohkem hakata panustama veinitootmisele. Täna on tegemist Portugali autonoomse osaga, millel on oma seadusandlik kogu ja valitsus. José Luís Peixoto on defineerinud Euroopat kui tohutut barjääri Portugali ja Eesti vahel. Barjääri oleme sedapuhku ületanud.
Toa taga terrassi kohal heljub imal lõhn. Midagi uriini ja mee vahepealset.
Columbuse laeva replikaga võib iga päev sõita delfiine jahtima. Alus näeb kai ääres seistes välja pisike nagu metsaonn.
Järgmine
Funchal: troopikaaed ja uksed

Kommentaarid

  • kylliki.alekand@gmail.com  •  11. oktoober 2024
    Leidsin täna reisijutu! Meie aina päevitame, ujume ja püüame võimalikult palju kreeka taverne läbi käia ja end kurguni täis süüa. Krabid lasevad kohe jalga, kui nina välja pistad.

Lisa kommentaar

Email again: