põige Selisohu

Kõva tuul, mis pilvi laiali ja sääsed peitu ajab.
Kõva tuul, mis pilvi laiali ja sääsed peitu ajab. Osalisest päikesest hoolimata põgenen tuule eest tuppa sööma. Onn on hästi varustatud ja hiljuti remonditud, aga keegi on juba jõudnud ühe akna lõhkuda. Külalisteraamatus on lisaks eestikeelsetele ka paar inglisekeelset ja mitu venekeelset sissekannet. Mõni külastaja ei ole pidanud paljuks oma suguelunditest pilt joonistada. Intiimekshibitsionism paistab olevat rahvuspõhine.
Kaitseala on ümbritsetud uuest rahvusmaastikust – metsata metsamaast. Piiri sees on raiumine keelatud, aga kuulu järgi muudetakse järjest kaitsealade kaitse-eeskirju, et lagendamist lubada. Mäetaguse suunas seisab suur osa metsa küll veel püsti, kuid teedele on veetud värsket kruusa ja teeservadesse rajatud ladustamistaskud. Siin-seal, tundub, et eramaal, on tehtud harvendusraiet ilma kõikehävitava harvesteri osaluseta. 
Teele jääb Selisoo, Järvamaa Seli raba nimekaim. Lähenen teiselt poolt kui eelmisel korral, lubatud kemmergut pole näha. Kõrval taluhoovil lehvib sinimustvalge viirg. Laudtee on libe, selle kõrval sildid eesti ja vene keeles. Hakkame ilmselt nõukogudemaa traumadest üle saama.
Ida-Virumaa on teadagi venelased ja kaevandused. Tegelikult on seal veel suuri salapäraseid rabasid, päris palju püstiseisvat metsa ja kena lainjas maastik. Ida-Viru rabade eeliseks on, et pildimotiivid on uued, mitte juba sadadelt piltidelt tuttavad. Kõik rabahuvilised ju teavad seda Viru raba üksikut mändi keset laugast, Kakerdaja rajalookeid enne Kakerdi järve ja küüvitsat Riisa raba suure lauka kohal.
Jõhvis on pilves, kõva tuul ja +16 kraadi. Inimesed on jopedes. Haljalas on päike, rünkpilved, kõva tuul ja +16 kraadi. Inimesed on lühikestes pükstes.
Eelmine
päikesetõus ja muud jutud

Lisa kommentaar

Email again: