jalutuskäik Sandoyl

Täieliku pilvisuse kohta, mida ennustati, on õues kahtlaselt palju päikest.
Sõidan Sandurisse, et jalutada sealt Søltuvíki randa. Tee, mis peaks olema kruus, on hoopis asfalt. Inimeste jaoks, kellele meeldib autoga randa sõita.
Tee kõrval on suur kivi, millele kohalikel on kombeks riided selga kududa. Talve puhuks on aga riided ära võetud ja asendatud kalavõrguga. Loogilisem oleks õhuline riietus suveks, aga eks nad ise tea. Kõrval on sein nagu geoloogiaõpik. Edasi on vaated suurele ja väiksele Dímunile ning Skúvoyle. Viimasele oli isegi plaan siit päevane väljasõit teha, aga ega selle lühikese ajaga igale poole ka ei jõua.
Veidi enne randa teadustab kivi külge aheldatud silt tee ääres vaateplatvormi. Tuleb järgida siniseid märke. Märke pole kuskil, on rada. Üle aia ronimise kohast hakkavad punased märgid. Ju mõeldi siniseid märke kaardil. Rada viib esiti ümarate vormidega palistatud kaljueendile, mis kõrgub mere kohal nagu rõdu. Saabub kolm üllatusmatkajat ja okupeerib vaate randa. Vaade on künkalt, kust paistab kätte kogu rand ja kaljulahmakad sellest teisel pool. Ega sinna alla polegi väga vaja minna, kuigi konkureerivad matkajaid üle lambaaedade ronides suuna otsejoones rannale võtavad. Kui maaomanik on lubanud mul rada pidi käia, siis ei ole vast viisakas tänutäheks üle kogu ala trampida. Tagasi kõnnitakse läbi vihmasabina.
Eelmine
uus saar, Sandoy
Järgmine
veel üks jalutuskäik Sandoyl

Lisa kommentaar

Email again: