Kalluri majakas

Terve eilse päeva jälgisin oma hiigelaknast, kuidas üle vee Kunoy ja Borðoy kord kadusid vihmapilve ja siis jälle välja ilmusid, praam Sam häirimatult oma rada sõitis ning aknaklaas tuules kergelt võnkus.
Ilmateade ütleb, et täna on mõtet Kalluri majaka juurde ronida ja ilmateatel on sedapuhku õigus. Tuult küll on, aga mitte liiga palju. Vihm jääb kella üheteistkümneks järgi.
Majakani kõnnitakse saare kõige kaugemast külast Trøllanesist. Selleks ajaks kui ma mäekumeruse tagant nähtavale ilmun, oma kaks varasemat turisti selfiseansiga juba poole peal. Mööda kitsast rada kahe kuristiku vahel pääseb kohta, kus kaadrisse jääb majakas kõrge kaljumüraka taustal. Ilusti sobivasse kohta on nad selle ehitanud, aga millegipärast mul siin matkates enamus aega jalad värisevad. Tasus kaks päeva oodata küll, et vihm järele jääks. Enne lahkumist väidab GPS siin olevat ühe geopeituse aarde ja kuniks ma plastmasskarpide kallal kohmitsen, läheneb merelt trobikond vihmasambaid, mis suurepärase valgusmängu moodustavad. Nii on geopeitusest kasu ka, see kõik oleks muidu nägemata jäänud.
Trøllanesis löövad lained laksudes rannale ja kohe hakkab ka jälle vihma sadama. Enne loojumist kuldab päike üle tumelillade pilvede all seisvad lumepurused mäed.
Eelmine
saabumine Kalsoyle
Järgmine
saabumine Svínoyle

Lisa kommentaar

Email again: