Tórshavn

Maailma kõige väiksemas pealinnas põrutan ma pidevalt õigest tänavanurgast mööda, sest minu ettekujutuses on objektid kaugemal kui nad tegelikult on.
Kuulan, mis surnud räägivad. Selleks saab turismiinfost tibatillukese helimasina ja kaardi. Linti on loetud mitmete Fääri saarte ja Tórshavni linna ajaloos tähelepanuväärsete inimeste elulood, mida saab kuulata nende hauaplaate vaadeldes. Iroonilisel kombel seisab karskusliikumise algataja haual noormees, kes suitsetab ja joob õlut. Härra Jensen kardetavasti keerleb hauas nagu vurrkann. Lund ja vihma sajab vaheldumisi päikesepaistega. Ööga on lumi salakavalalt katnud maa.
Tiir läbi Tinganesi. Siin on viikingiajast saati parlamenti peetud, miinus taanlaste tekitatud katkestus.
Läbi pargi pääseb kunstimuuseumisse. Pargis on oja täis sinikaelparte. Kuigi muuseum on lahti, ei ole see veel lahti. Saan toas istuda ja fotonäituse raamatut lugeda ning kuulata kuidas asjapulgad järgmist näitust arutavad. Viimaks pannakse saalides tuled põlema ja võib luusima minna. On tore fotonäitus „Less is north“ ja Fääri kunsti püsiväljapanek. Fotod kujutavad minimalistlikku põhja loodust. Fääri kunst on hoogne ja värviline. Kõige paremini jääb meelde Edward Fuglø pilt algimunast, millest piilub välja trobikond linde. Munatest. Munanaljade jätkuks. Ta on oma teostes üldse palju mune kasutanud, võib-olla sellepärast, et ta nimi on Lind. Igatahes on üks tema repro mu öömajas seinal. Ilma munata. Thomas Arge on ka lahe.
SMS kaubamajas avatakse jõuluhooaega. Islandil tehti seda juba mitu päeva tagasi. Otsekoheste põhjamaade inimestena ei varja nad üldse, et jõulud on kaubanduspüha. Nende patroon peaks õigupoolest olema Muhammad, mitte Jeesus.
Selgituseks neile, kes tunnevad puudust kohaliku köögi arvustamisest, et ma ei ole Fääri saartel kordagi väljas söömas käinud. Kui Klaksvík välja arvata, siis ei ole selleks ka seni eriti võimalust olnud. Eile õhtul kavatsesin minna, aga siis hakkas pimeduses sadama midagi, mis kõlas nagu pillutaks maja kanamunadega. Toitu on soetatud kohalikest toidupoodidest ja valmistatud seda Airbnb köökides. FK ehk Føroya Keypssamtøki poodides on tundvalt laiem valik kui Bónuses. Peale selle on olnud auto täis kodust kaasavõetud kraami. Tactical Foods, Eesti toode, väga kvaliteetne. Kallel on terve kelder seda täis. Aga küll ma varsti jälle võõrtoitu sööma hakkan.
Eelmine
kolimine pealinna
Järgmine
Nolsoy

Kommentaarid

  • Katariina  •  12. november 2019
    Ja lumi katab maad...

Lisa kommentaar

Email again: