kogu lugu

Väljas möllab tohutu tuul. Aga on soe.
Esialgu on tee tühi, mida lähemale Bilbaole, seda tihedamaks. Tuul kõigutab autot, sellised pisikesed punnid pole just väga ilmastikukindlad.
Bilbao eeslinnade teederägas jõuab lennujaamani, aga vastu ootusi pole kusagil silti ei Goldcari ega Holiday Innini. Keeran ehku peale paremale ja veel paremale ja ennäe, ongi õige koht. Minu ees sõidab shuttle bus, mis mind õigesse kohta juhatab. Õnne peab ikka olema. Tüdruk rendiputkas ei tule ka seekord leti tagant välja, võtab võtme ja küsib, kas autoga on kõik ok. On ikka, isegi pool paaki bensu said nad kingituseks. Oleks ikka võinud ka esimese käiguga Bilbaosse sõita nagu Philip.
Lennujaama tablool on kirjas, et kaks lendu Madriidi ja üks Pariisi on tühistatud. Iberia ja Air France. Streik? Sakslastel õnneks streikimise kommet ei ole. Kui check-inn viimaks avatakse, selgub tühistamise tegelik põhjus. Merelt läheneb mingit sorti tornaado ja lennukid ei saa Bilbaosse maanduda. Kuulaku ma hoolega väljuhääldist mahahõigatavaid teateid. Juhhei. Ja eile me tegime Philipi kulul nalja, et ta magab oma lennu maha ja jääb Bilbaosse. John pidi täna ronima selle mäe otsa, mida ma eile vallutasin. Loodetavasti ei puhu tuul teda sealt alla.
München kaob küll hetkeks ekraanilt, kuid Lufthansa lennuk veereb ette ja stardib mõningase hilisemisega. Küljelt küljele kõikudes ja läbi õhuaukude jätame Baskimaa järjest allapoole.

Alpid on lumised. Valged krimpsus tipud segamini pilvedega.
Eelmine
Pico Pierzu

Lisa kommentaar

Email again: