kojusõit

Õhtu otsa saadavad inimesed mulle Postimehe artiklit selle kohta, kuidas Saksamaalt Poola sisse saab.
Väga armas, aga ma juba olen Poolas. Pealegi arvan, et konsulaarabi hädatelefon on täiesti piisav relv. Kui meie välisteenistus suutis jalgratturid Liibanonist kätte saada, asi see siis mind Poolast koju aidata.
Kell pool kaheksa näitab gps stardis sihtkohani 920 km. Mets jääb seljataha. Enne Białystokki on teeremont, millest ma esilagu tuimalt läbi sõidan, enne kui jõuan kollaste ümbersõidumärkideni. Teetöölised ei pööra mulle mingit tähelepanu. Edasi on aukudega varustatud tee, mis ei sobi hästi kiireks evakueerumiseks sobiva kiiruse arendamiseks.
Viimased tapetud loomad teedel. Neid on siin Poolas palju. Ka vulkaniseerimise silte on palju. Viimati sai neid nii suures koguses nähtud Kõrgõzstanis. Veel jääb Poolast meelde imestus selle üle, et poolakad ei räägi võõrkeeli. Ja et suuremates linnades tähendab tänaval kõndimine pidevat suitsetajate kadalipu läbimist. Prügi vedeleb palju. Oma termosega kohvi ostmise kontseptsiooni sai tutvustatud.
Sel ajal kui mina külasid pidi kooserdan, kihutab Saksamaalt alustanud eestlaste karavan kiirteedel. (Pärast küll selgub, et ei kihutanud ta kuhugi .)
Enne Leedu piiri ei ole mõnda aega näha ühtegi sõiduautot. Piiril peatavad mind maskides tondid. Neil on üks küsimus: Estonia? Okay, you can go.
Teisel pool piiri jätkub veoautode rida paarikümne kilomeetri jagu. Poola numbriga, Läti numbriga, Eesti numbriga, Leedu numbriga, Vene numbriga. Juba aegadel, mil Schengen meid veel ei ühendanud, oli Poola piir üks hirmus koht.
Sörkiva gei tanklas on letitaguse töötaja ja kliendi vahel klaassein, mille alt saab esemeid ulatada. Wrappi ei saa, saab hotdogi või võileiba. Enne võileiva ahjust võtmist desinfitseeritakse käsi. Kohviku osa on lindiga piiratud. Istuda ei tohi.
Läti piirile jõudmise ajaks on samuti sõiduautod vaikselt maha pudenenud. Jäänud oleme mina ja kaubaveod. Lätlased viipavad Eesti ja Läti numbritega autod niisama läbi, aga minu taga sõitnud leeduka võtavad rajalt maha. Teisel pool saba ei ole. Nagu ma eeldasingi, ei ole ei leedukad ega lätlased huvitatud minu hoiustamisest.
Lätis töötavad tanklad tavapärasel viisil.
Eesti on tupik ja lubab endale lauskontrolli. Punaste tulede rida on näha paari kilomeetri jagu. Kasutan aega päevasündmuste kirjapanekuks.
Eestlased on meistrid ankeete välja töötama ja täitma. Kõik kinnitavad puhtsüdamlikult, et raha nad ei pese ega tunne kedagi, kes tunneks kedagi, kes oleks viirusesse nakatunud.

Shetlandile mineku lükkas koroona teadmatusse tulevikku, mistõttu jääb hetkel ära eksperiment ilma lennukit kasutamata Tallinnast Lerwicki jõudmiseks. Ka šotlaste kelmika keele õpingud võib katkestada ja minna otse üle ukraina keelele. Eelduslikult ei takista miski mind maikuus plaanitud ajal RMK kolmandat matkarada läbi jalutamast.
Homme käsk minna sadamasse inimeste vaba liikumist takistama. Mis nad hulguvad mööda ilma ringi.
Eelmine
Białowieża: rattasõit

Lisa kommentaar

Email again: