Tallinn-Suwalki

Lisaks Nikitale ja von Krusensternile on Venemaal olnud ka teisi suuri maadeavastajaid.
Lenin näiteks käis Poolas (kui ta parasjagu raamatukogus ei olnud). Ilmselt sealt saigi alguse Poola allakäik. Reis ise on jäädvustatud filmis (väike räppiv vanamees vangikongis) ja anekdootides.
Mees sõbrale: "Käisin eile kinos "Lenin Poolas" vaatamas. Vähe rahvast oli. Mina, Lenin ja veel mõned Poola seltsimehed."
Näitusel on maal "Lenin Poolas". Giid seletab: "See on Razlivi onnike, need on Krupskaja jalad ja need on Dzerzhinski jalad". - "Kus Lenin on?" - "Lenin on Poolas".

Küsides Guugli kaardilt teed Kaunasesse, ilmub ekraanile hoiatus, et marsruut läbib Lätit. Läti ei ole aga pealiskaudsel vaatlusel sugugi hirmus. Lörtsisadu lõpeb ja päike tuleb välja. Autod ei sõida rivis, vaid parves. Kõige hirmsam asi, mis Lätis juhtub, on see, et vräpi vahele pannakse ketšupit. Võeh.
Millegipärast pole kuulda olnud, et aktsiisivastased korraldaks massrändeid Lätti odava kütuse järele.
Pärast Lätit algab kunagise esimese Rceczpospolita ala, mida tänapäeval Leeduks nimetatakse. Õhtupäike paistab läbi K-tähega tanklalipu, vastu tuleb kolonnide kaupa kaubaautosid. Inimestele, kes tahavad veel rohkem asju. Rohelised väljad üksikute ümarate võradega puudega näevad maalilised välja, aga ma paraku tean, et need on umbes sama elurikkad nagu jalgpallimuru.
Balti naabrite seltsis liigeldes tuleb vägisi pähe mõte, et napakad kihutajad ei peaks sõitma koos teiste inimestega, vaid neil võiks olla omaette aiaga piiratud ala.
Päris-Poolasse pääseb kahe Venemaa vahelt mööda Suwalki koridori, mis üksiti Balti riike NATOga ühendab. Mahajäetud ja räämas hoone tähistab ilmselt Leedu-Poola piiri. Tee keerab rulli ja vonkleb pimeduses. Jään pidama Suwalkisse. Poolakad pidid ka kõvad kihutajad olema. Ja autosid varastavat nad endist viisi hästi.
Järgmine
Suwalki-Gryfino

Kommentaarid

  • Tõnn  •  1. märts 2020
    Kesse Nikita veel on?
  • Anneli  •  2. märts 2020
    Hruštšov muidugi :) Tal ju eepiline reisiblogi "Palgest palgesse Ameerikaga".

Lisa kommentaar

Email again: