ekskursioon I

Tee poe juurde on palistatud tühjade valgete kottidega.
Rahvamajas näidatakse Urmas Orgusaare maale ja kutsutakse kõiki homme õhtuks pidusse. On rahvamajade päev. Pood avatakse kell üks.
Niipea kui turist nina sadamasse pistab, saabub kohale päästeteenistus, avab suveniiripoe ja annab teavet hüljeste ja rebaste leiukohtadest. Hülged söövad kalameeste võrkudest kala ja rebased aedadest kanu.
Punase maja ees on päikesekell. Meri vahutab, vahu taga turritab Keri saare majakas. Sadamast lõuna poole leiab mätaskatustega hütte, suletud restorani ja kibuvitsu.
Keset metsa on gaasiauk. Vett otsides leiti möödunud sajandi alguses hoopis gaasi. Keri tuletorn töötas mõnda aega kohaliku gaasi peal. Suurt majanduslikku kasu gaasis selle väikese koguse tõttu ei nähtud, augud suleti, aga üks jäi lekkima ja lõbustab nüüd turiste. Keedame teed. Päike tuleb välja.
Edasi meenutavad metsa all valged ristid laeva Eestirand, mis 1941. aastal mobiliseerituid Kroonlinna pidi viima, aga Saksa õhurünnakus viga sai. Pääsenud kuulutasid saarel korraks välja Eesti Vabariigi. Taustal pressib Tallink end Prangli ja Aksi vahelt läbi ja rühib Muuga sadama poole.
Saare lõunaosas on laial liivarannal ja õrnal taimestikul sõidetud müramasinatega. Mändide ja sambla vahel vonklevad rajad viivad Punase kivini, mis on tõepoolest kergelt roosakas. Hakkab hämarduma.
Peremees pakub pardipraadi ja kütab sauna. Seina sees krabistab hiir.
Eelmine
vihmase ilma tegevused
Järgmine
ekskursioon II

Lisa kommentaar

Email again: