5. matkapäev

Laagrirutiin.
Päike võitleb pilvega, mis kerkib päikesega võidu. Ilm on külm ja tuuline.
Teeme teel paar kumõssipeatust, läbime jõekanjoni ja hulga karmi maastikku. Pärast lõunapausi hakkab tasapisi tibutama, siis sadama. Vahelduva eduga vihma ja rahet. Kõik ümberringi on hall. Hobune tahaks hea meelega keerata rahe poole tagumiku, aga siis läheksime mõnevõrra vales suunas. Seega tuleb võidelda hobuse ja ilmaga. Vesi niriseb ühte säärisesse ja sealt edasi tossu sisse. Parem jalg oleks nagu külmas vannis.
Telgid saame üles vihmapausi kasutades. Kotis olevad kuivad riided on pisut märjaks saanud, esinen pikkades aluspükstes ja Krõõbi sõjasaabastes. Nagu minu patenteerimata KL vorm, ainult kiiver on puudu ja kampsun natuke liiga lühike.
Väljas on tumedad pilved nii madalal, et on tõsine oht nende vastu pea ära lüüa.
Meil telgis vihmase ilma jutud: kodus on dušš, põrandasoojendus, elekter, internet, voodit ei pea õhtul täis puhuma ja hommikul kokku rullima.
Harrastame telgi eesruumi akrobaatikat. Ülesanne on saada jalanõud jalga, astudes samal ajal üle söögitarvikute ja proovides mitte ajada ümber termost, samal ajal mitte minna vastu telgi katet, et vihma ei hakkaks sisse imbuma.
Õhtusöögile teise telki minnes paistab, et ongi juhtunud see, mida enne kartsin – oleme pea vastu pilvi ära löönud. Kõik on valges udus, lumised mäed ühel pool ja lumeta mäed teisel pool, horisont on kukkunud väga madalale.
Pärime, mida teevad giidid talvel (mida teeb hiir pühapäeval). Kubani talv seisneb sõpradel külas käimises ja niisama hängimises, põhimõtteliselt on ta seega talvel töötu.
Eelmine
4. matkapäev
Järgmine
6. matkapäev

Lisa kommentaar

Email again: