Abula-Harilaid

Öösel sajab ladinal, aga hommikuks on suur päike väljas.
Jalutame läbi pool Abula-Kalasma matkarada. On kiviklibust randa, samblast metsa ja suur hulk käpalisi. Kaks suurt luike konvoeerivad kaks inetut pardipoega meist eemale. Kiikame Kooru järve äärde. Tutvume tumepunase neiuvaiba, pajuvaagu ja hanejalaga.
Siis telk kokku ja sadulasse. Pärast mõningast metsa- ja kruusateed kohtume asfaldiga. Veeru lõkkekohti on endiselt mitu. Jääme keskmisse, istume merre, keedame kohvi ja sööme õllevorste kuivikutega. Kui on kaasas noormees, kes nõuab pidevalt kohvikut.
Saab tehtud ka jupp, mis eelmisel aastal tegemata jäi ehk pankupidi kõõlumine. Pärast Veeru sadamat keelumärgi alt läbi sõites on meeldivad metsateed hunnitute vaadetega. Kuriku, Suuriku ja Undva pank. Raamatu vahele ununenud Norra kroone ei saa neist üheski vahetada. Leiame tünnisauna, vagunelamu ja ujumistaristuga ranna. Palju paate on kaldas. Undva panga kandis on uus elektrikarjus. Päikest ka eelmisel korral polnud. Ainult tuul on sama.
Mudatee Neemelt otse Harilaidu on sedapuhku vähem mudane, mis ei ole aga takistanud leedukaid oma autot numbrimärgini mutta sõitmast. Guugel ütles, et siin on tee. Aeg-ajalt ikka üllatab, et on guugliusklikke. Hoiatus tee seisukorra kohta on lõigu mõlemas otsas kahes keeles. Peale heade soovide ei saa me neid suurt millegagi aidata. Neil on ka teine auto, mis ei ole veel kinni.
Harilaiu matkaraja parklas on laulupidu, aga lõkkekoht veel tühi. Ujutame end Laialepa järves, võtame õhtuoodet ja läheme majakat vaatama. RMK on teinud rannale hülge. Äärmiselt sulnis ilm.
Telkimiskohta tagasi jõudes on sinna tekkinud kaks mootorratturit, kes varjavad end sarkofaagikujulistes telkides. Kui me telki poeme, siis tulevad välja, hakkavad läti keeles seletama ja heli järgi otsustades oma mootorrattaid grilliks ümber ehitama.
Rattaga sõitmist oli umbes 36 km, jala käimist vähem.
Eelmine
Karujärv-Abula
Järgmine
Harilaid-Karala

Lisa kommentaar

Email again: