Karala-Karujärv

Õhtul hakkab viimaks kaualubatud vihma sadama.
Lätlased hüppavad seepeale kolmandal korrusel energiliselt. Raske aru saada, mitmekesi nad seal elavad. Torn läheb ju üleval kitsamaks ka.
Hommikul katsub tuul tiivikutega jõudu, maapinnal on rahulikum. Köögi on vallutanud lätlased, kes osutuvad entusiastlikeks papptaldrikute ja plastmasskahvlite kasutajateks.
Katri pangale jätame tugeva külgtuule tõttu minemata. Las ta tuleb vaatab ise oma panga üle. Pilgusele viib seevastu selline taganttuul, et väntama eriti ei peagi. Mõis on endiselt lontis, lahtisest teise korruse aknast käivad sisse-välja linnud.
Lümanda söögimaja on veel kinni. Patseerime ümber poe ja joome trepil vihmavarjus kohvi. Pärast loputame räästa all topsi. Söögimajas saab pärast suppi, jäätist ja reibast jabura tekstiga muusikat.
Teel Viidumäele sajab, aga õpperaja läbi jalutamise ajaks on juba kuiv. See on Saaremaa kõige vanem ja kõrgem koht. Meri, mis peaks infotahvli järgi sillerdama, ei tee seda mitte. Raja lõpus sööme teeservast ära enamuse metsmaasikaid, mille vihm on värskelt tolmust puhtaks pesnud.
Erineva murususe astmega kruusateed otse Karujärveni kulgevad lahmakate raielankide vahel. Karujärv lainetab tormiselt. Burksiputka järjekord pöördub vaatama, kas me tõesti ujuma läheme. Muidugi läheme. Lõpuks on saanud maha vändatud 216 kilomeetrit. Seejärel sööme kohalike eeskujul burksi ka. Selle peale tuleb isegi päike välja. Orienteerume Gerda juurde ja hakkame kohe jälle sööma. Siis saun, õlu ja maailmaparandus.
Eelmine
Harilaid-Karala
Järgmine
koju

Kommentaarid

  • Kalle  •  12. juuli 2020
    Neljanda päeva õhtuks on 216 km (kruusa)teid seljatatud ning tagumikuvalu on taandunud tahaplaanile. See sadulamaitseline teravus pole veel kadunud, aga ta ei sega enam. Tiksub niisama kaasa. Ja ega rattasõit pole voodrilaud, mille ühe höövlitõmbega rikkuda võib. Rattamatk on nagu kiletatud tuulepuhang Karujärve öös. Nagu tuuline pangapealne pärast silmini võsas ragistamist. Nagu Leedu numbriga sõiduauto Google abiga esituledeni mudas. Nagu Läti motomatkajate grillipidu öös. Nagu tirrikõrin vaikuses tormisel tagantuule otsal.
    Soovitan rattamatka teistelegi.
  • Külli  •  13. juuli 2020
    ma tahan oma mõisa tagasi....

Lisa kommentaar

Email again: