Aa-Toila

Hirmus öö. Jalg jääb krampi ja väga külm on.
Ma ei jõua ära oodata, millal päike tõuseb ja telki kütma hakkab. Kui pool üheksa ärkan, on telgis lõpuks ometi soe. Aga kurk on valus ja olemine uimane. Tosserdan ringi, söön. Ilm on ilus, taevas pilvitu. Panen omale Toilasse kinni kämpingumajakese. Tuleb kaks lühikest päeva ja nagunii oli Narva-Jõesuusse jõudmine lepitud kokku reedeks. Üle lendab kaks lahingkopterit.
Tee koosneb pikkadest vaevaliselt kuluvatest sirgetest ja tuul on vastu. Ontika paekaldal on tuulevaikne pink, kus spordijooki juua, nurru lüüa ja vaadata möödasõitvaid autosid.
Valastel on Eesti kõrgeim juga ja teisel pool teed pakutakse kohvi. Pausi peavad kaks Kevadtormi mängukeskuse inimest. Hiljem tulevad veel kaks ja saame jutule. Õppus sujub suurepäraselt. Vastane on siit juba minema aetud. Kaitseväelane Üprus (või siiski Uprus, mine sa võta kinni) käib meelsust kontrollimas ning annab mulle Eesti lipu ja kaitseväe šokolaadi. Haldab siinse kandi kaitseväelist kinnisvara. Selgub, et on 9. mai. Huvitav, kui suur on võimalus peksa saada, sõites 9. mail läbi Ida-Virumaa, Eesti lipp sabas. Samas ei plaani ma minna Kohtla-Järvele.
Edasi on soomukid tee ääres positsioonidel ja vanemveebel Petjärv tutvustab olukorda. Me võidame ja kahe päeva pärast saab koju. Seniks on internet keelatud. Toilas käib linnalahing ja kiman edasi. Toilas keeran siiski enne kämpingusse sisse ja kui linna peale lähen, on sõda läbi ja vastutegevus soomukiga poodi tulnud.
Ostan jalgrattale hambaharja (hammasrattad!) ja keedan ennast duši all. Siis istun oma onni rõdul, kus on soe. Siis magan. Lõpuks vaatan korra randa ja parki. Külmavärinad.
Läbisõit 23 km
Eelmine
Toolse-Aa
Järgmine
Toila-Narva-Jõesuu

Kommentaarid

 • Külli  •  9. mai 2019
  Tundub, et vajalik jubin piltide jaoks on ilmunud?
  Tule Mokkole kosuma!
 • Anneli  •  10. mai 2019
  Toilas on wifi :)
  Mokko on kavas.
 • Ivo Petjärv  •  13. juuli 2019
  Leidsin lõpuks rattarändaja blogi üles, kes sõduritega juttu ajas.

Lisa kommentaar

Email again: