Hino järv-Lõunatipu

Kuigi telkimine pidi õhtustel andmetel maksma 5 eurot, saan hommikul 20-eurosest 17 tagasi. Töötu jalgrattur ei pahanda.
Kõigepealt Missosse poodi. Hästi varustatud pood. Neil on igasugu kraami, mida mul parasjagu vaja pole, aga kõik tundub väga ahvatlev, isegi saapaviks. Poe ees müüakse tomatitaimi ja lilli. Ivari Padar naelutab Europarlamendi valimiste propagandat teadetetahvlile. Püüan Valka juuksurit broneerida, aga sellega ei lähe hästi. Katri juures öömaja broneerimine läheb tunduvalt paremini.
Suur tee kuni Muratini ja sealt väiksem Luutsniku peale. Enamus aega liigun tuhisemise stiilis, jalgu ei pea liigutama. Võibolla on neil laskumisi rohkem kui tõuse, võibolla on asi selles, et osad laskumised on nii efektiivsed, et sama hooga saab järgmisest tõusust üles. Vastu sõidab guuglikaamera. Seega võib mind millalgi näha interneeduses väntamas kusagil Murati-Luutsniku lõigul.
Sildid käratavad tee ääres Plaani! Palli! Haki!
Kits tuleb tee äärde, aga läheb mind nähes tagasi. Lenksukotil maandub lepatriinu ja sõidab minuga mõnda aega kaasa.
Viitinalt võtan RMK matkatee kuni Luhasooni. On sel lõigul kena metsatee. Luhasoos longin järveni, kuhu on minu äraolekul redeliga ujumiskoht ehitatud. Väga tore. Ujun ja naudin Eestis olemist ehk et võib paljalt keset raba seista ega pea muretsema, et äkki keegi näeb ja peab perverdiks. Pärast on piknik.
Järjekordsest Paganamaa võsast väljudes paistab keset põldu suur talukompleks, mida ma eelmisest käigust ei mäleta. Lähemalt vaadates selgub, et on püstitatud Tanel Toomi filmi tarbeks ja teeskleb Vargamäed.
Krabi poes on kallis jäätis, mida müüb kirju villase mütsiga mees. Pärast Alskat kulgen taas matkateel, palju maasistumise kohti tuleb meelde. Metsavenna pood on täna kinni, kahju. Siin olid eelmine kord väga sõbralikud inimesed.
Tuttav tee Naha külla ja sealt sääserikkas võpsikus Lõunatippu. Olen aru saanud, et osa RMK meelest rattateid on nagu Raudna jõgi enne kui Algis sealt mootorsaega üle käis. Ilus, aga väga väsitav. Paks kits läheb üle tee. Korraks tibutab.
Laagripaigas on kõik papliõisi täis ja keegi on mu eelmise korra sissekande ära varastanud. Vahest rotid viisid ära. Aga kirves on alles. Pesu Peetri jões ja muu laagrirutiin. Lõunatipu linnud laulavad kõige valjemini, teispool piiri möirgab mingi Läti loom ja eemaldub. Ilmselt lõvi.
Väntamist täna 76 km.
Eelmine
Lõunalaagri-Hino järv
Järgmine
Lõunatipu-Valga

Kommentaarid

  • Merike  •  21. mai 2019
    Jälgin suure huviga sinu teekonda.Põnev ja hariv. Jõudu ja tervist!

Lisa kommentaar

Email again: