puhkepäev Matsalus

Pärast rikkalikku hommikusööki suundume Kairi ja Andrusega objektidele.
Kohe näidatakse hiireviud ja kanakulli. Sihtpunktidest käime kõigepealt Saastna poolsaarel ja tutvume Gunnariga. Tema aiast läbi saab Pikaninale. Päike tuleb välja. Näen lendavaid ja lennult kukkuvaid kägusid. Järgmiseks näidatakse kaht merikotkast ja üht rüüti, kes peaks juba Soomes olema. Veel tutvun kuldnoka, koovitaja, tiirude, kajakate, lehelindude ja punajalg-tildriga. Karmiinleevike saab ka hästi selgeks.
Maaspesitsevaid linde ähvardavad peamiselt karjatamine ja mürgitav põllumajandus. Massilised lageraied on peamine põhjus, miks iga aastaga lindude arvukus kosmilise kiirusega väheneb.
Ronime Porimäe otsa, kust on hea vaade ja mille kohta spekuleeritakse, kas see võiks olla svealaste kuningas Ingvari haud.
Enne vihma jõuab veel teha kiire ringkäigu Salevere salumäel, kus keset metsatukka on muljetavaldav kiviastang. Leksikoni lisanduvad käosulane ja metsvint.
Lõuna järel vaatame haigrukolooniat Matsalu mõisa vastas. Mõis on kellegi rootslase oma ja laguneb omaette.
Keemu sadamas on suitsupääsukesed ametis pesade ehitamisega.
Korjame kokku nööril rippuva pesu ja teeme tiiru sisemaale. Tuhu raba trepikujulisest vaatetornist paistab pea kogu raba ja on kuulda mustsaba-viglet. Vatla linnusevalli vaade on vaatamist väärt. Lähedal asuvas karjääris pole paraku kedagi peale sinikaelpardi pere.
Kiire kook, siis peab Kairi ära pealinna ja Andrus koju minema. Saabub varustusekipaaž kahe tagavarakummi, imepisikese paranduskomplekti ja šokolaadiga.
Eelmine
Matsi-Salevere
Järgmine
Salevere-Puise nina

Lisa kommentaar

Email again: