Rumpo-Paralepa

Õues on november.
Öö jooksul on minuga lõpetanud koostöö rattakompuuter. Päeva peale ärkab küll ajuti ellu ja suudab kokku mõõta tosin kilomeetrit.
Teen saarele tiiru peale. Saxby tuletorni juures on väike muuseum ja paeplaatidest rand. Borrby rannas on auto ja kiljuvad linnud. Norrby alumine tuletorn on peidetud võssa. Leian kaevu ja suure ämbliku. See mets, mis püsti on, on toredalt samblane. Lõhnab kibuvitste, kuuseokaste ja meresoola järele. Igal pool on suures formaadis vanad fotod 1930ndatest või 1971. aastast. Need on Vormsi kadunud vaated. Sildid näitavad radu ja kohti, mis kõik jäävad eraldi pikemat külaskäiku ootama.
Lähen varakult sadamasse, et kohvikus tšillida ja vältida praami papptopsi-kohvi. Sadamakohvik on välikohvik ja kohv on papptopsis. Suudan vältida plastmassist kaant. Jäätis on välismaalt.
Rohuküla sadamast Pullapää teeni kulgeb eriti tore metsatee, mis ilmselt on Läänemaa tervisetee. Pullapääl on millegipärast mälestusmärk Aleksander III-le. Ja jäägrikriisi kirjeldus.
Kohtumine varustustiimiga on seekord kokku lepitud Fra Mares. Olen essa, millest on ilmselt kujunemas traditsioon. Leotame end vannides ja aurutame saunas, pärast saab süüa.
Distants 67 km.
Eelmine
Säärenina-Rumpo
Järgmine
Paralepa-Peraküla

Lisa kommentaar

Email again: