sissejuhatus

Vikipeedia teab Mandri-Eesti Läänemere rannajoone pikkuse olevat 1242 km, sellest 600 km moodustab Soome lahe rand alates Narva jõe suudmest Põõsaspea neemeni, 234 km Loode-Eesti rand – Põõsaspeast Puise ninani, 220 km Edela-Eesti rand – Puisest Torila otsani ja sealt edasi 188 km ümber Pärnu lahe ja mööda Häädemeeste randa Iklani. Peale rannajoone on veel Peipsi kallas ja Läti piir.
Keskkonnaagentuur ennustab merepinna tõusu aastaks 2100 kuni 98 cm võrreldes 2016. aastaga, samas maapind siin meie kandis tõuseb 1-2 mm aastas. Serv kas jääb või ei jää vee alla.

Enne starti oli vaja ratas ämblikuvõrkudest puhtaks rapsida ja veidi tuunida. Esimesega saime Arnega kahepeale hakkama, teise jaoks tuli seada sammud Madise soovitatud Veloplus-nimelisse rattapoodi. Kui seal aru saadi, et matk ei lähegi naaberkülla poodi, vahetati välja kett ja kogu pidurimajandus, tõsteti lenksu kõrgemaks, korrigeeriti sadula nurka, pandi uued pikad porilauad, uued välis- ja sisekummid ja anti kaks sisekummi tagavaraks kaasa. Lisaks tulid kodarahelkurid, uued tuled, rattakell, tahavaatepeegel, seisutugi, lenksukott ja sadulakott. Igaks elujuhtumiks ka kummiheeblid, võtmete komplekt, ketiõli ja valgusele reageerivad päikeseprillid. Osa vidinaid tõstsin kodus ringi, et mugavam oleks, lisaks harjutasin rataste ja rehvide eemaldamist.
Start on kõigi eelduste kohaselt 5. mail.
Järgmine
Jõelähtme-Juminda

Kommentaarid

  • Pärle  •  7. mai 2019
    Nael kummi!

Lisa kommentaar

Email again: