esimene päev

Varajane äratus, et jõuda kella kümneks Riisale. Algis juba ootab.
Kanuu pannakse vette esimese silla juurest. Teisel pool silda on Viljandi järv. Kohe stardis on ka puu kummuli keset jõge. Palav, riietun pesusse ja maikasse.
Algab puude pugemine. Koprad ja muud loodusjõud on kanuutajate saabumiseks korralikult valmistunud. Tuleb jõnksutada üle, pugeda alt, tõsta, lohistada, tassida kaldalt ringi. Kraevahe on kogu aeg oksapuru ja ämblikke täis. Pardid põgenevad. Meid saadab parv sugu jätkavaid tumesiniseid liblikaid.
Esimesel võimalusel tuleb ujumispaus. Saab korraks veidi puhtamaks. Kellegi ankrumärgiga õues tuleb piknikupaus. Müristab, kerkib tumelilla pilv. Panen igaks juhuks pikad püksid ja kummikud tagasi. Pugemine jätkub ja vihma ei hakkagi sadama. Mets asendub luhaga, kitsas nire kõrgete roheliste puhmaste vahel. Natuke kaasikut, siis suured vanad pajud jõe kohal. Põhi on kord liivane, kord tume. Rohelised lehed näitavad vee voolamise suunda. Mitme silla alused saavad üle vaadatud.
Kella seitsme paiku hakkame ööbimiskoha järele ringi vaatama. Jaanipäevaks on rohi kõrgele kasvanud. Igal pool rinnuni. Kella viie ajal oli tore niidetud heinamaa, aga see on nüüd palju maad ülesvoolu. Trambime lõpuks pikali hulga nõgeseid, paneme telgi üles, laotame maha piknikuteki. Sääsed ja kärbsed taanduvad. Õhtusöök, tee, taevasse vahtimine. Väike-lehelind, kägu ja muud linnud. Tigusid ronib kõigi esemete peale.
Peaaegu 20 km sõidetud. Kaardi järgi asume Väike-Kõpu kandis.
Järgmine
teine päev

Lisa kommentaar

Email again: