kolmas päev

Öösel laguneb meie kosmosetelk.
Oma süü muidugi. Karkassi vai ei olnud ühest kohast lõpuni kinni vajutatud. Esialgu see murdub ja hommikuks rebestab telgikatusesse piraka augu. Sealt paistab, et päike paistab.
Tuul peletab efektiivselt sääsed ja kihulased. Üle jõe lendab jäälind ja kaob teisel pool heinamaad põõsastesse. Karmiinleevikesed laulavad üle meie duetti. Eile öösel suuri tegusid teinud tigude asemel hüppavad telkimisplatsil ringi konnad.
Varakult alanud kütmise tõttu tõuseme ja stardime varem kui kahel eelmisel päeval. Varsti hakkab palav. Koprad on siin olnud vähe aktiivsed. Jõgi on suur ja lai, veetee on paksult teevett täis.
On majad ja Käära mobiilimast. Käära kandis on ilusad kaldad ja palju veiste pügatud rohtu. Metsa all telgivad kanuutajad. Roostikust kostab plädin, nagu oleks keegi seebi vanni visanud ja sellele siis peale astunud.
Järgmine jäälind ootab meid keset jõge puuoksal. Sealsamas on ka teine ja kahekesi saadavad nad meid mõnda aega. Seni olen jäälindu näinud ainult hetkelise sinaka vilksatusena üle jõe sööstmas. Pardid tõusevad siit ja sealt lendu, üks pesakond jookseb pikalt kanuu ees mööda vett. Kiilid on taas tegusad. Sinised, sekka ka mõni roheline.
Esimene ujumispaus tuleb Kuusekäära silla juures, kus ma mäletan olevat ujumiseks puust platvormi. Platvormi pole. Aheldame kanuu veidi edasi kasvava puu külge ja ujutame endid seal. Sööme, mis veel jäänud, ja joome kohvi. Mööda hakkab sõitma inimesi. Pärnu supelsaksad, kellel toimuvad uskumatud seiklused Soomaal. Tohvrilt alustanud mees ja tüdruk. Ennist telkinud kutid, kes on oma kanuud neljaaeruliseks ehitanud.
Suuremurru kärestik on vee all. Järgmine ujumine toimub Karuskosel. Majapoolsel trepil ei tohi istuda, aga vastaskaldasse maandus just kogu supelsakste punt. Kui nad on eemaldunud, kasutame juhust vette hüppamiseks.
Suvine mõlamine lõpuni, kus Raudna kaob Hallistesse, mis kitsana vasakult tuleb. Saavutame kiiruse 7,3 km/h. Riisal venitame oma sopase kanuu kaldale ja kohtume Indrekuga, kes teeb esialgu näo, et sopp ei tähenda midagi, aga siis ta veel ei tea, kui palju oksi ja muda kanuu sisaldab. Tarbime piknikulaua taga täna õhtuks mõeldud söögi, jagame muljeid Algisele. Madala veega võib juhtuda, et seitsme kilomeetri peale kulub kolm päeva.
Täna tuli mõlamist kokku ligi 27 kilomeetrit. Kui esimesel päeval oli keskmine kiirus 2 km/h ja eile 2,4 km/h, siis täna 3,6 km/h.
Mulda ja oksaraage on omapärastes kohtades. Näiteks kõrvades ja taskuvoltides.
Eelmine
teine päev

Lisa kommentaar

Email again: