metsa

Rong seisab. Pime.
Palju kobinat ja kõndimist. Teadustatakse, et rong on katki, asjaga tegelevad eksperdid. Kempsud ei tööta. Rovaniemi saabume 50-minutilise hilinemisega.
Rovaniemi lööb kopsud pahinal pakast täis. Miinus 23. Autot saab oodata putkas, kust kõik järsku teadmata põhjusel välja tormavad ja ühekaupa taas sisse tagasi tiksuvad. Auto käes, otsime kohvi ja hommikusööki. Kella üheksast saab.
Keerame nina Pyhä-Luosto poole. Sujuvalt ületame pöörijoone. Ümbrus on kenasti härmas, pitsilised kased, kuuskedel lumised oksad tüveligi litsutud. Palgikoormate jälgedes ajab lumi oma saba taga. Temperatuurinäit kõigub 23 ja 30 miinuskraadi vahel.
Pyhä-Luosto infokeskusest saab metsaonni võtme, kaardi, kohvi ja burksi. Lisame riidekihte ja sõidame auto teeäärsesse parklasse. Kotid selga, suuskadele ja punuma. Esimene pool kilomeetrit tuleb punuda sõidutee servas, järgmised viis metsarajal. Keegi on sõitnud mootorsaaniga, keegi on käinud räätsadega ja üks loom on kakanud. Taevas on mitut eri karva. Õhk seisab, isegi tuul on külmunud. Ainus heli on suuskade kriuksumine lumel. Kaugemal on paljad künkad valges sumus. Teeviidad näitavad igas suunas lund.
Metsaonn on härmas ja külm. Kalle asub puid lõhkuma. Otsin tarvikud ja lähen teen järvejäässe augu. Järve peale on laotatud lummav valgus.
Kamin ja pliit teevad tuppa plusskraadid. Tee, supp. Tukume ja vaatame tulle. Saab juba kindad ära võtta. Õues on tuli ära kustutatud. Õhtul on Kalle pasta-etteaste.
Eelmine
sõit Soome
Järgmine
uitamist

Lisa kommentaar

Email again: