järgmised 25 km

Öö on üllatavalt soe.
Tuult on ajuti ja sajab juppidena. Hommikuks on sadu järgi jäänud. Imelikul kombel pole mingeid satikaid, väljaarvatud kaks kõrvaharki, kes on ennast meie pagasisse peitnud ja kelle leiame hiljem.
Lähen toon vett ja teen jalad kohe paksus rohus märjaks. Tossud olid juba peaaegu kuivad ja sokid olid täitsa kuivad. Maja juurde on tekkinud inimene, aga meid eraldab olukorra selgitamiseks liiga suur kogus märga rohtu.
Mõõdame kaks poolsaart. Uued lilled on kanarbikulised, kaks liiki. Need saab määrata miniatuurse šoti metsiklillede raamatu abiga, mis Lerwickist kaasa tuli (autor on Michael Scott, eksole). Kaljuseintes pesitsevad kajakad, kes on eenditele rajanud endale ka kohvijoomise rõdusid, lilledega. Meriskid piiksuvad pea kohal, nagu ka tiirud ja hõbekajakad. Oleks justkui kogu aeg samad linnud, aga tegelikult antakse meid nagu teatepulki nokast nokka. Ühe mahajäetud maja aias määran käbliku. Pärast Hillswickis patseerib teel suurkoovitaja. Paar korda on õhus lõokest.
Kahe poolsaare vahel käänulises lahesopis kohtame kalamehepükstes meest. Sündinud Edinburghis, elab nüüd Shetlandil. On käinud Stockholmis ja Peterburis. Arutame ära kogu aktuaalse poliitika, muuhulgas saame teada, et Shetlandi krimisari kohalikele ei meeldi, dialekt pole selles õige ja loodetavasti sureb see üldse varsti välja.
Hakkab paistma Hillswick. Enne seda asendub märg rohi asfaldiga, mille servades on teelehti, punast pusurohtu, kesalilli, heinputke ja nõiahammast. Hillswickis on St Magnus Bay hotell, kust pidada kohvi saama. Meil on lisaks kohvile veel plaane. Hillswicki poolsaar on maapoolt servast väga õhuke, mis tähendab, et suuri kotte ei pea tingimata kaasa võtma. Lisaks ongi hotellis vaba tuba. Kotid jäävad tuppa ja teeme kergejalgse ringi. Siin on populaarne ja peaaegu tähistatud rada. Lambad on osaliselt turistidest eraldi aedikus, mis tähendab väiksemat riski sita sisse astuda. Kivimikihid on maaga risti, värvilised triibud sees. Poolsaare otsas on pisike majakas ja hulk vabaltseisvaid kaljutükke. Muuhulgas eile nähtud viikingilaeva meenutav skulptuur, mille nimi on the Drongs. Kalle ei luba palju pilte teha, sest meil on kella kaheksaks õhtusöök tellitud. Portsud on shetlandlastel suured.
Kõnnitud 25 km.
Eelmine
kalade karjed ja jalgrada
Järgmine
Eshaness

Lisa kommentaar

Email again: