pääsemine suurele maale

Päeva esimene uudis on, et praami ikka täna ei lähe.
Telefonikõne peale lubatakse siiski ruttu midagi saata. Praamiinimeste probleem on selles, et bronnisin kohad juba tükk aega tagasi ja nüüd otsustasid nad viimasel hetkel minna pikkade laevade festivalile. Mis pole muidugi mingi vääramatu jõud.
Aknast jälle kuigi kaugele ei näe. Lähedal ilmub ja kaob imepisike käblik. Kibuvitsapõõsas paistab tal olema ännide eest turvaline pelgupaik.
Keskpäeval viib Mai meid sadamasse. Silmapiir on väga lähedal. Praami ei paista, see-eest leiame kividelt hülged. On paksult pilves, aga samas paistaks justkui päike. Poole tunni pärast hakkab kostma mürinat ja mingit sorti alus ilmub udust nagu kummitus. Ainult meie pärast saadeti kohale mingi jurakas, mis võtab tunnis 200 liitrit kütust. Diislit. Muul ajal transporditakse sellega mingit sorti masinaid ja seadmeid. Jurakat opereerib lõbus noormees, kes on pärit Skye saarelt ja seilanud läbi kõik maailma mered. Järgmise projektina ehitab ta Skyele kaht maja väljaüürimiseks. Eemalt vaadates on Foula kohale kuhjatud suur kogus valget pilve.
Sadamast sõidutab sama noormees meid autoga Wallsi, kus kohtume uuesti autoga. Juba kella kuueks olemegi Lerwickis, laseme autovõtme rendiputka uksepilust sisse ja lehvitame järgi pikale laevale, mis puhkpilliorkestri saatel sadamast välja sõidab. Kogu linn on täis uduse pilgu ja lühikeste varrukatega inimesi. Kontsert mängib hotellitoa aknast sisse. Hakkab sadama.
Eelmine
udus
Järgmine
pühapäev

Lisa kommentaar

Email again: