et poleks niisama lennujaamas istumist

Kõik teised on Tais juba käinud.

Tai on see osa Kagu-Aasiast, mida olen seni püüdlikult vältinud. Sest Tai on rannad, turistide hordid, täiskuupeod ja alaealiste prostitutsioon. Lennukivahetusest tingitud päeva Bangkokis Chao Phraya jõe kanalitel ja sõitu ühe lagunenud templi kaudu Kambodža piirile ei saa ju Tais käimiseks nimetada.
Mõte sai alguse Laoses. Põhjapoolse osa kühmuline maastik tekitas tahtmise tagasi tulla ja kuna riigipiir maastikku ei väära, siis pidime ühendama Põhja-Tai ja Põhja-Laose. Tai ülemises otsas on muidugi kõvasti katkisi kive ja templeid, mitme riigi vahel tüütu jaurata ja nii jäi lõpuks alles ainult Põhja-Tai. Katkised kivid ja džungel. Randa põhjas õnneks pole, mis aitab turismi ja prostitutsiooni kontrolli all hoida.
Tai kuningriik on ainus piirkond Kagu-Aasias, kus suudeti laveerida koloniaalvõimude vahel, ilma ennast koloniseerida laskmata. Üksteise templeid lammutasid ja buddhakujusid varastasid nad naaberrahvaste-siseselt.
Tai keelele on seniõpitutest lao keel kõige lähedasem. Tähestik on sarnane ja keeled omavahel sugulased. Taid ja laod on suur ja väike vend umbes nii nagu eestlased ja soomlased. Taid on suuremad, rikkamad ja kuulsamad. Laod, kes vaatavad Tai televisiooni, saavad aru tai keelest. Ükski tai ei vaata Lao televisiooni. Kuigi, jah, ametlikult nad seda ei ütle, aga Tais on laosid rohkem kui Laoses.
Aga praegu ei saa lennuk Helsingist kuidagi tulema. Jälle.

Järgmine
saabumine Ayutthayasse

Lisa kommentaar

Email again: