ja valge

Hotelli ees ootab meid hommikul Bee, mis kõlab nagu mesilane.
Võtame autole ka noormehe Saksamaalt ja sõidame jalgrataste juurde. Bee tutvustab rattaid nii nagu arvaks ta meid selliseid riistapuid esimest korda elus nägevat.
Külast välja ja võpsikusse, veidi üles ja veidi alla. Vesistel riisipõldudel peegelduvad harvad puud ja kuumus. Mööda liblikatest ja teel magavatest koertest. Iga natukese aja tagant on paus. Lisaks Beele on kaasas kaks praktikanti, kes peaks inglise keelt harjutama, aga ei tee seda mitte. Varustuse hulgas on ka eraldi küpsise- ja banaanimees, kes autoga pidevalt lagedale ilmub, et nosimist ja külmi jooke pakkuda. Nosimispausid on hüljatud söögimajades.
Programmi kuulub Valge Templi külastamine. Juba eemalt on näha, et rahvast on murdu. Pildistavad muidugi. Jagatakse tohutustes kogustes kilekotte ja visatakse need siis kohe minema. Nähtus ise on üsna uus, eelmisest sajandist. Templitele ebatüüpiliselt on sel arhitekt - kunstnik Chalermchai Kositpipat. Seinamaalingutel esinevad kaksiktornid, ämblikmees ja Osama bin Laden. Ümberringi on valgeid hooneid, millele nikerdused veel lisamata ja peeglitükid peale kleepimata. Ilus muidugi, aga see pole religioosne paik, vaid kurioosum turistide fotode jaoks. Kemmerg on kullast.
Pärast lõunat templi juures algab tõus Khun Koni kose suunas. Lai sile asfalt banaanipuude vahel. Kui see otsa saab, tuleb veel poolteist kilomeetrit libedat muda pidi jalutada. Kahel pool muda on tore mets, bambus ja värk. Kosk on ka tore.
Rattasõidu korraldas http://www.chiangraibicycletour.com.
Õhtusöögi juurde on valik heitgaaside ja kriiskava Tai estraadi vahel.
Eelmine
sinine ja must
Järgmine
tagasi provintsis

Lisa kommentaar

Email again: