teine päev metsas

Ma läheks niisama vaatama, kuhu vaateplatvormiteelt hargnev rada läheb, aga Külli nõuab, et küsiksime seda pargivahtidelt.

Mõistagi tekib hulk elevust. Tuuakse üks veidi inglise keelt rääkiv poiss, püüame guugli vahendusel midagi tõlkida. Oleme esimesed välisturistid siin sel aastal. Eelmisel aastal oli siukseid 20 eksemplari. On üks rada, aga see on 18 km üks ots, liiga pikk ja liiga ohtlik. Ja on rada vaateplatvormini. Ja siis on rada Sapani koseni, aga läbi metsa. Turiste omapäi rajale ei lasta, vaid antakse kaasa O-tähe-nimeline mees. Too paljuneb kiirelt kolmeks meheks. Rada, sindrinahk, hakkab meie maja nurga juurest võsast, telklat tähistava piirde parempoolse otsa juurest ja muutub kohe kenaks laiaks metsateeks. Matšeetega tüüp kõnnib ees ja nokib üksikuid oksi teelt ära. Konvoid poleks ju siia üldse vaja olnud. Poolel teel näitab nool paremale, aga seda me ignoreerime. Promenaad kulgeb piki jõge. Siis kaotab esimene mees raja käest ja mõnda aega kelgutame liaanidesse klammerdudes püstloodis maapinda pidi. Oo võtab juhtimise üle ja leiab pea kohalt raja taas kätte. Rada jõuab eile vaadeldud kaheharulise kose juurde suure kivi tagant. Teeme moe pärast paar pilti, sööme küpsiseid. Eile oli siin päike, täna on pilv. Oo vehib, et on kolm koske. Jah, allpool on üks nire, aga veel allpool voolab mitu niret üle kaljuserva ja neid me tõesti eile ei näinud. Saatemeeskond ilmselt imestab, miks meile see kõige alumine koht kõige rohkem meeldis. Tagasi tuleb sõita autoga. Kõik on väga rahul ja kuigi rullin pihku kolm sajalist, ei teki hetke selle üleandmiseks, miska oli lõbustus tasuta.
Pargirahvas ei ole arvestanud asjaoluga, et kui turist teab, kus rada on, võib ta sinna iseseisvalt minna. Jalutame uuesti rada pidi minema, pildistades seekord kõik puud üles. Korraga hakkab miski rajal rabelema ja maovolask kukub hooga mäest alla. Loodetavasti ei murdnud ta endal seejuures kaela või midagi. Suur osa tähelepanust kulub edaspidi maapinnale. Seekord läheme vaatama, kuhu viib noolega tähistatud rada. Nagu arvata oligi, viib see vaateplatvormini kulgevale teele. Vaatame vaate ära ja kulgeme sama rada pidi tagasi.
Õhtul tuleb üks autotäis inimesi telkima.

Eelmine
esimene päev metsas
Järgmine
Nan, teist korda

Lisa kommentaar

Email again: