konverents

Hommikusöögil viipab tundumatu meeskodanik mind oma lauda.
Tuvastame, et ühiseid keeli me üldiselt ei valda, aga suudan välja selgitada, et tegemist on notariga Lyonist.
Poetan kaasapandud dvd-d lauanurgale ja juba mõni minut hiljem näen horvaadi naisterahvast ringi kõndimas, tuttav karp kaenla all. Ülejäänud on ka natuke aega hiljem kadunud. See läks küll libedalt.
Budapesti N, kelle kõrvale istuma satun, võtab mind oma šefluse alla. Ettekanded on vastupidiselt tavapärasele huvitavad ja ka tõlge on hea. Enamus ettekandjaid räägib küll minu meeleheaks saksa keeles.
Algatuseks tutvustatakse ajalugu ja notariaadi rajajaid. Naljakas kuulda kuidagi, et on olnud kuninglikud N-d.
Kohvipausil pole kohvitasse ja vesi saab otsa.

Pärastlõunaks on kavandatud missa, mille ma paadunud paganana vahele jätan.
Ilm on pime, tuuline ja külm. Kurk ka valus, õue eriti ei tõmba.
Tegemist on minu mäletamist mööda esimese hotelliga, kus nagisse riputatud rätikuid tõesti välja ei vahetata. Hämmastav.
Missapõlgurite jaoks on ette nähtud eraldi buss Esztergomi, kus Ungari suurimas kirikus toimub kontsert ja pärast seda kusagil õhtusöök. Kirik on lilla loojangutaeva taustal imposantne, üle jõe avaneb hea vaade Slovakkiale.
Kontsert on ilus, tehes väikese ekskursi Ungari kirikumuusika ajalukku. Lõpp läheb küll pikale, kirikupingid on tavaliselt istumiseks üsna ebamugavad ja külm hakkab ka.
Õhtusöögikoht on suur ja pidulik. Mind haaravad endaga kaasa Budapesti N-d ja jätan seega tühjaks oma nimega koha välismaalaste lauas. Ürituse käigus tutvun hulga inimestega, kelle nimed mulle muidugi meelde ei jää. Kõik lubavad edasiseks tugevat ugri-mugri koostööd. Üks eriti entusiastlik noormees osutub järgmisel päeval koja presidendiks.

Kaugelt kuulates on ungari keelt kohati soome keele intonatsiooniga.
Eelmine
Visegrad
Järgmine
uuesti pealinnas

Lisa kommentaar

Email again: