Kukemetsa-Kantsi, 37,6 km

Saan hommikul üsna nobedalt minema. Täna ju vaja jõuda Kantsi lõkkekoha juures looduskeskusse.
Muideks, õhtul ammutasid noored onni tagant kraavi põhja kogunenud lombist riisikeeduks vett, mis tähendab, et märjemal aastaajal võib siin kohapeal keetmiskõlbulikku vett siiski leiduda.
Esiti ei saja, ainult mornid pilved igas suunas. Sadama hakkab poole tunni kõndimise järel. Algul tibutama, siis korralikumalt. Siis jääb järele. Ja siis otsast peale.
Ühtäkki turgatab mulle pähe, mis tahvliga valesti on. Seebipanka sisenedes küsiti kuidagi imelikult kaks korda parooli. See esimene oli järelikult kas panga- või tahvlipoolne isetegevus, mis salvestus tahvli parooliks. Peab pärast proovima ja Põlvast paanika maha võtma.
Tee kõrvalt rohust sirutuvad minu poole kaks kõrva ja nina. Kits. Kalpsab üle tee ja jääb teisele poole vilja sisse samamoodi vahtima. Siis hüppab paar korda metsa suunas kõrgele õhku, vaatab ja hüppab jälle. Sellises stiilis kaobki lõpuks künka taha.
Pääsukesed sähvivad nina eest läbi ühele ja teisele poole kui oma kärbseparvega liginen. Eiteakust on ilmunud parv kärbseid.
Vihmas on maailm sinakas-rohelistes toonides, sirged kruusalõigud ja toredate nimedega kohad, näiteks Londi ja Poksi. Ja Põrgu. Põrgus rahvast näha ei ole, aga hale päike piilub pilvede vahelt. Tähemaal tuleb päike korralikumalt välja ja pilved on eriti reljeefsed. Ühe koha on valged liblikad valinud koosoleku pidamiseks, mis minu lähenedes laiali lendab, nii liigun mõnda aega valges liblikapilves. Vahetult enne looduskeskust tuleb alla korralik paduvihm.
Looduskeskuses dušši pole ja katuse all magamise võimalust samuti mitte. See-eest on olemas kena jutukas neiu ja jäätist. Asi seegi. Seltsis helistame mulle ennist silma jäänud Kuu tallu, mis on vahetult enne looduskeskust ja pakub sildi andmetel majutust. Ruuben lubab mulle väravasse vastu tulla, aga kui pärast pikemat keskustelu kohale laekun, on Ruuben läinud trenni tegema ja magamiskohta näitab tundmatuks jääda soovinud naisterahvas. On suur tuba paljude vooditega, kus antakse luba laiutada ja omale sobiv voodi välja valida. All on köök kõigi vajalike tarvikute ehk veekeetjaga. Ruuben tuleb ja näitab, kus ennast pesta saab. Siis saab jalutada jõe ääres ja vaadata pilvi. Toas on pime. Ja levi nii vähe, et pildid saavad üles paremate tingimuste saabumisel.
EMT helistab ja küsib, kas kõik on hästi.
Eelmine
Papi-Kukemetsa, 30,2 km
Järgmine
Kantsi-Ahja, 28,9 km

Lisa kommentaar

Email again: