koju

Kell heliseb öösel kolm korda, et saaksin kontrollida, kas pilved on hajunud.
Ei ole. Selle asemel näen virmalisi ja nende pildistamist unes. Asi seegi. Kahjuks ei kajastu tulemus hommikul fotoka mälukaardil.
Soomlased ise ka imestavad, kust neid pilvi siia nii palju sai. Ilmakaardi järgi tundus, et pilved tulevad Norrast. Tavaline jaanuar oleks külm ja pilvitu, sel aastal on aga vaevalt kümme miinuskraadi ja lauspilves. Jouni ütleb, et nagu üks kuu oleks aastas vahelt ära jäänud.
Kella 10 paiku tekib pilvedesse väike vahe, kuid hommikusöögi ajal kaob see vähenegi selget taevast ja hakkab hoopis lund sadama. Seekord tõi hommikusöögi punase mütsiga tüdruk. Teenindav personal ei tea, mis keeles peaks minuga rääkima, sest reageerin kõigele, millega nad katsetavad.
Kusagil hakkab mängima saksofon ja koerad proovivad viisile pihta saada.
Tomi sõidutab mind lennujaama. Kamisakil on sel talvel ilmast hoolimata läinud hästi, sest neil on oma nišš. Suurtel hotellidel nii hästi vist läinud ei ole.
Lennujaamas on pikk saba, saamikeelsed sildid ja hulk jaapanlasi. Kaks Soome naist arutavad omavahel, et huvitav mida need küll Lapimaal tegid. Jaapanlanna kummardab sel ajal check-inni töötajale viisakalt.
Ilm lähebki üsna selgeks, aga päike sellegipoolest ei paista. Ju on liiga madalal.
Ootesaalis akna all istub mees, kes näeb välja nagu Rootsi kunn, ja vaatab, kuidas lennukit akna alla pargitakse. Kui valjuhääldile keegi ei reageeri, hõikleb väravatöötaja ootajate tähelepanu pälvimiseks, kas keegi tahab äkki Helsingisse sõita. Siis mõned ilmuvad.
Vantaas on totaalne istekohtade puudus ja väljalend lükatakse pool tundi edasi. Toogun posti ja Shantideva najal, kelle kohta ma Estrile eksamitöös midagi kirjutada ei osanud, sest teose sanskritikeelne pealkiri "Bodhisattvacharyavatara" mulle paraku midagi ei öelnud.
kommentaarid travelpod'ist:

  kas Estrile ütles? Kylliki, on Jan 23, 2012 at 06:21PM

muidugi, Ester luges seda ainet :) nipitiri, on Jan 23, 2012 at 07:08PM
Eelmine
kelgutamas II

Lisa kommentaar

Email again: