üheksas ehk viimane matkapäev

Terve päeva jälitame palavuses Zanskari jõge, mis sest et vastuvoolu.
Jõekaldasse on püstitatud liivamütsid, enamusel viltune kivi koketselt tipus. Korra pistame ka varbad jõkke. Pishus matk lõpeb, telgid pannakse üles ja giid läheb autot otsima. Kokku oleme alates Kanjist kõmpinud 115 kilomeetrit.
Seame end raamatutega sisse müügiputka serva all, kus on samal ajal nii varju kui ka tuult. Telgis on ainult vari ja palavus. Saabub info, et auto tuleb kohe. Sellegipoolest algab muretu teejoomine. Laager hakkab kokku minema alles siis, kui auto kohale veereb. Maha jäävad ainult hobusemehed viie hobuse ja kahe eesliga. Kokk ja abiline autosse ei mahu, vaid reisivad kotikuhja otsas autokastis. Tee on veidi hüplik.
Korraga on ees kivikuhi, mida korrus ülevalpool toimetav kopp muudkui juurde puistab. Võtab oma tund aega, et ummistus ära klaarida. Vahepeal möödub kõike uuesti ummistades kitse- ja lambakari. Auto küljest hakkab kostma kolksuvat heli. Loodetavasti ei kuku midagi eluks vajalikku enne kohale jõudmist küljest.
Enne Padumit ronib kasti juurde hääletaja ja algab asfalt. Padumis on seekord rohkem maju ja mõned turistid. Seikleme öömajani. Kõige kitsamal tänaval jääb juht oma masinaga veidi hätta, hääletaja hüppab maha ja keksib ümber auto, püüdes ilmselt tähelepanu pälvida. Kogu tähelepanu kulub aga signaalitamisele.
Lõpuks külalistemajas, lööb seekord teenindav personal aias laagri üles ja sahibid lähevad tuppa. Oleme omandanud põllutöölise päevituse, huulte vahel oleks justkui liivapaber ja Kallel on rinnuni habe.
Pärast pesu leiame õlut ja riisi serveeriva söögikoha ja maailma kõige aeglasema internetipunkti, kus interneedust müüakse kavalalt minutihinnaga. Saan teada, et maakler on kaks korteriostjat ära kaotanud.
Eelmine
kaheksas matkapäev
Järgmine
Phugtali klooster

Kommentaarid

  • Olavi  •  7. august 2019
    On vaja ka ise olla olnud sarnastes, siis on neid pilte vaadates õige tunne. Mul on 2 kraadi kehvemat kogemust , aga seegi aitab veidigi sisse elada fotodesse.
    Äge matk oli teil.

Lisa kommentaar

Email again: