kiire päev

Hommikusöögi taustaks näidatakse paavsti, kes peab missat selles kirikus, mille ümber me Külliga neli aastat tagasi kõndisime.
Missast huvitavam on tegelikult küsimus, kas paavst saab hakkama sellega, millega Léon loodab teda hakkama saavat.
Eileõhtune neiu on mulle organiseerinud tänaseks kaks kohtumist. Kõigepealt endine poliitvang, kellele 16-aastasena surmanuhtlus mõisteti. Mitte et see seaduslik oleks olnud, aga mis siin ikka niiväga seaduslik on. Igatahes on ta siiani elus ja juhib politoloogiakooli, millest loodab ülikooli teha. Muuhulgas harib parlamendiliikmeid. Kinnitab, et ametlik ideoloogia on natsionalistlik ja ksenofoobne.
Järgmisena on nimekirjas neiu poiss-sõber, aga sellega on veidi segadust, sest linnas on kaks samanimelist kohvikut. Vähemalt saan kõhu täis ja Victor ärkab üles ja saadab kadunud kontakti telefoninumbri. Järsku selline sebimine. Paralleelkohvikus on noormees, kes ilma pikema sissejuhatuseta mitu tundi kestvasse monoloogi süüvib. Jutu vahepeal suudan äsjasaabunud numbril helistada, aga paraku on kõik teemakohased vanamehed kas linnast ära või tegelevad paavstiga. Vot jah, ei taibanud oma visiiti paavstiga kooskõlastada.
Kui lõpuks hotelli jõuan, tuleb veel õhtu otsa näoraamatu kaudu Eesti lähiajalugu selgitada.
Eelmine
passimispäev, peaaegu
Järgmine
aeglane päev

Lisa kommentaar

Email again: