põhja

Terve öö käib edasi-tagasi sebimine ja tänu ajavahele ärkan vabatahtlikult enne äratuskella.
Hea on, et ärkan. 800 krooni maksev hommikusöök tundub nigel ja otsustan einestada lennujaamas. Hea on, et otsustan.
Guugelmaps juhatab mind nimelt küll lennuväljale, aga mitte lennujaama. See on teisel pool lennuvälja. Lennuväljad pole siin õnneks suured. Tühised kaks kilomeetrit ja pool tundi. Täpselt see aeg, mis ma plaanitust varem üles tõusin.
Lennukis mind diskrimineeritakse ega anta ajalehte. Raamat võetakse ka ära, sest istun avariiväljapääsu ees ja kott tuleb eemale pagasilaekasse anda.
Ísafjörðuris maandumine on omaette elamus. See käib nii: video.
Pisike punane buss viib minu ja veel ühe reisija "kesklinna". Hostelis tuba veel ei saa, alles pärast nelja. Võtan hädavajalikud tarvikud kaasa ja lähen ümbrust uurima. Ilm on päikesepaisteline ja vähese tuulega.
Sadamas leidub Arktika ja Siggi. Siggi teatab, et ilmaprognoos lubab vähest tuult ja rahulikku merd ning arvab, et jõuan küll homme kajakkima minna. Reisiputkast saan pileti ja veel ilusa ilma ennustust. Aga kuna olin kajakkimise mõtte vahepeal maha matnud, siis tuleb nüüd fotoka veekindla transportimise osas veidi nuputada.
Varun võileiba, šokolaadisaia ja juua, et venida veevulina, linnulaulu, päikese ja tuule saatel mäkke. On võililled ja lupiinid ja lumi. Venin kuus kilomeetrit, siis istun kivi taha tuulevarju ja söön produktid ära. Mõnus.
Vaatan veel edasi kuni tee ära lõpeb ja siis alla tagasi. On tekkinud sportlasi.
Edasised ülesanded on linna peal lonkimine, kommunikatsioon, õhtusöök, hügieen ja homsele logistikale keskendumine. Levisse naasen 25nda juuni pärastlõunal, Islandi presidendivalimiste päeval.
kommentaarid travelpod'ist:

  Lustlikku arktikat sulle! :) From Grete, on Jun 12, 2016 at 08:19PM
Kuule, ma kohtasin esmakordselt inimest, kes teadis hoobilt, mis ja kus on Jan Mayen :) Aga ta korraldab ka seiklusturismi Afganistaani, nii et pole ime. From Grete, on Jun 17, 2016 at 12:34PM
Ossa, kesse siuke oli? From nipitiri, on Jul 2, 2016 at 01:24AM
Mart Reimann From Grete, on Jul 6, 2016 at 02:57PM
Eelmine
saabumine
Järgmine
veel ja veel

Lisa kommentaar

Email again: