saabumine

Kella 12 ajal on pool toapõrandat kaetud esemete ja tarvikutega. Suurem osa sellest on toit.
Islandil on küll toitu, aga mitte igal pool. Eriti pole toitu seal, kus pole inimesi. Selliseid kohti on Islandil palju.
17 minutit enne plaanitud taksokutsumise aega on selge, et ei mahu. Uude seljakotti. Vana tuleb kapi otsast alla ja viieteist minutiga on kogu laadung seal sees. Kõik asjad teavad juba ise, kus nende koht on.
Tahan katsetada Uberit, aga Uber ei tule. Taxify juht räägib Norras käimisest.
Esimene pagasikaal näitab, et statiiv on üle. Sealt aga lastakse ainult Berliini, seega lähen teise kaalu peale. Nüüd mahun limiidi sisse. Kott jääb tõstmisega kergemaks. Kaalukust lisab minu omaga võrreldes üle kahe korra raskem laenutelk.
Lennujaam suhtleb minuga igas etapis: lennule registreerimine, turvakontroll ja kohvik, inglise keeles. What the f...? Noormees kohviku kõrvallauas püüab tagajärjetult võita telefoni silitava kaaslanna tähelepanu. Saksa keeles.
Alustan Andri Snær Magnasoni raamatut ja lennujaamast tagantpoolt väljudes on maailm juba hoopis teistsugune.
Õues on pisike tundmatute kirjadega lennuk. Kahtlane, kas see Münchenini õhus püsib. Läheduses ei paista midagi paremat, miska lähen pardale. Kehvad ajad. Ei saa aru, mis rahvusest on stjuardessid või mis keeles tuleks nendega suhelda. Aga on Sirp ja Diplomaatia.
Münchenist on leitud terve lennukitäis hiinlasi ja nendega koos lendan loojuvale päikesele järele. Pimedaks läinud ilm läheb jälle valgeks. Hiinlased on rabatud.
Ärkan selle peale, kui Keflavíkis maha potsatame. Ilm on hämar ja jahe. Linnud laulavad. Kuigi sakslased väidavad mitmekeelse järjekindlusega, et kell on pool neli, on siiski südaöö.
Lennujaamabussiga bussijaama, kust on hostelini kilomeeter. Jalutan. 20-kilone seljakott hoolitseb selle eest, et peagi hakkaks palav. Õnneks saan pikematel jalgsimatkadel osa kraami maha jätta.
Mul on voodikoht 24ses toas ja teised ei ole mind ärkvel olles oodanud. Kaks noormeest kolivad parasjagu välja ja taskulampide veheldes tuvastame üheskoos, kus on vaba voodi. Alati on kasu harjumusest panna pealamp kergelt kättesaadavasse kohta, ka polaarpäeval.
Eelmine
sissejuhatus
Järgmine
põhja

Lisa kommentaar

Email again: